Linde

Kompletacja sięga wyżyn. Nowy wózek komisjonujący średniej wysokości.

Nowy model V10 o wysokości kompletacji pomiędzy 2,80 i 6,85 metra zamyka serię nowych modeli wózków komisjonujących Linde Material Handling.
 
Dla wielu firm kompletacja zamówień jest istotnym ogniwem w łańcuchu logistycznym. Trend w kierunku coraz bardziej wyspecjalizowanych linii produktów – szczególnie w sektorze detalicznym – oznacza, że liczba towarów, które trzeba skompletować, ciągle rośnie. Dawniej konsument musiał się zadowolić jednym rodzajem napoju jogurtowego, a dziś może wybierać pomiędzy różnymi smakami, pojemnościami i promocjami. Dla firm świadczących usługi logistyczne oznacza to, że liczba punktów, w których muszą kompletować towary, znacznie wzrasta. Ponieważ miejsce na palety na poziomie podłoża jest ograniczone, towary są ustawiane na coraz wyższych poziomach. Linde Material Handling, wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, poszerza swą ofertę wózków komisjonujących z podnoszonym przedziałem operatora.
Nowy model wózka komisjonującego Linde V10, który zostanie wprowadzony do sprzedaży we wrześniu 2009, został zaprojektowany dla ładunków do 1 tony i wysokości podnoszenia do 5,30 metra. Odpowiada to wysokości kompletacji 6,35 metra – wysokości, która dotąd była nieosiągalna dla tej klasy wózków widłowych Linde. Tym samym model V10 zamyka serię wózków z „V”. Pojazd ten zapełnia lukę pomiędzy modelem V08, z wysokością kompletacji do 2,85 metra, a modelem V11/V12, który został zaprojektowany dla ciężkich zastosowań na wysokości do 11 m.
Modułowa konstrukcja dla różnych potrzeb klienta
Zastosowania wózka komisjonującego mogą być całkowicie różne. Z tego powodu firma Linde Material Handling rozwinęła koncepcję modularną, która pozwala na indywidualne dostosowanie do potrzeb klienta. Istnieje na przykład wybór trzech pomp podnośnika: pompa o mocy 3.2 kW, o maksymalnej prędkości podnoszenia 0.19m na sekundę; pompa o mocy 4.0 kW i o prędkości 0.25m/s; jednostka o mocy 7.6 kW, o prędkości 0.32 m/s. Można też modyfikować całkowitą wysokość podnoszenia i szerokość nadwozia. Nadwozie o szerokości 790 mm jest węższe od europalety i przez to lepiej umożliwia układanie bloków.

Wszystkie te pojazdy o mocy 24 V są wyposażone w bezobsługowe elektryczne silniki trakcyjne oraz zaprojektowaną specjalnie dla wózków widłowych elektroniczną głowicę sterującą, która umożliwia precyzyjne sterowanie. Elektryczne hamowanie regeneracyjne zapewnia efektywne i wydajne wykorzystanie mocy, wydłużając czas pracy akumulatora.

Akumulator można wymienić szybko i łatwo z boku pojazdu za pomocą rolek w nadwoziu. Oprócz tego można go unieść używając dźwigu.

Zwiększony komfort i optymalne bezpieczeństwo
Szczególną uwagę poświęcono ergonomii oraz bezpieczeństwu podczas kompletacji. Staje się to oczywiste, nawet przy wchodzeniu do nowego wózka komisjonującego. Niski próg o wysokości 200 mm umożliwia bezpieczny dostęp do przedziału operatora. Przedział obity jest miękką matą gumową pochłaniającą wstrząsy i wibracje, co zmniejsza stres i obciążenie operatora. Także fizyczne bezpieczeństwo operatora zostało wzięte pod uwagę. Głowica sterująca ma zainstalowane czujniki dotyku, które zapewniają oburęczne sterowanie pojazdem. Zapobiega to obsługiwaniu pojazdu przez operatora jedną ręką poza chronionym obszarem przedziału operatora, gdzie jest on narażony na obrażenia poprzez styczność z regałami, towarami lub innymi pojazdami.
Kolejnym standardowym zabezpieczeniem jest automatyczna redukcja prędkości podczas pokonywania zakrętów. Prędkość pojazdu zmniejsza się automatycznie i płynnie w zależności od kąta skrętu, co pozwala zachować stabilność jazdy.

Wszystkie kontrolki są wykończone miłym w dotyku materiałem. Oprócz tego, że zostały ergonomicznie rozmieszczone, są także intuicyjne w użyciu. Dobrze zaprojektowana konsola sterowania jest wyposażona w umiejscowiony pośrodku kierownicy wyświetlacz LCD, który dostarcza operatorowi najważniejszych informacji, takich jak prędkość, wysokość podnoszenia, kąt skrętu, poziom naładowania akumulatora, czas pracy oraz informacje serwisowe – wszystko po przyciśnięciu jednego przycisku.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.