Linde

Kolejny skok wzwyż. Nowa generacja wózków komisjonujących

N20Vi/V08 – kolejny krok wzwyż, czyli kompletacja na wielu poziomach.
Linde Material Handling wprowadza na rynek nowy wózek komisjonujący o wysokości podnoszenia do 2,80 metra.
Dla wielu firm kompletacja zamówień jest istotnym ogniwem w łańcuchu logistycznym. Trend w kierunku coraz bardziej wyspecjalizowanych linii produktów – szczególnie w sektorze detalicznym – oznacza, że rozmiary towarów, które trzeba skompletować, ciągle rosną. Dawniej konsument musiał się zadowolić jednym rodzajem jogurtu, a dziś może wybierać pomiędzy różnymi smakami, pojemnościami i promocjami. Dla firm świadczących usługi logistyczne oznacza to, że liczba punktów, w których muszą kompletować towary, znacznie wzrasta. Ponieważ miejsce na palety na poziomie podłoża jest ograniczone, towary są ustawiane na coraz wyższych poziomach. Linde Material Handling, wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, poszerza swą ofertę wózków komisjonujących z podnoszonym przedziałem operatora.

Nowe wózki komisjonujące N20Vi/V08, wprowadzone na rynek we wrześniu 2009 roku, to krok w kierunku osiągnięcia wyższych poziomów. Są one zaprojektowane do pracy nie tylko na poziomie podłoża, lecz również na większych wysokościach. Z maksymalną wysokością platformy 2,80 metra, plasują się w podstawowym segmencie wózków komisjonujących, obsługiwanych przez operatora. Są one doskonałym uzupełnieniem dla klasycznego wózka komisjonujego na niskich poziomach - Linde N20 oraz większego, nowego modelu V10 do kompletacji na średniej wysokości.


Dobry wybór dla każdego zadania
Nowe modele wózków komisjonujących N20Vi/V08 mają takie same komponenty napędu i sterowania, lecz różnią się całkowicie pod względem koncepcji zastosowań. Te odmienne koncepcje służą różnym sposobom wykorzystania pojazdów. Pomimo że oba modele mają taką samą maksymalną wysokość podnoszenia, nowe wózki komisjonujące na niskich poziomach N20Vi są przeznaczone do sporadycznej kompletacji powyżej poziomu podłoża, podczas gdy modele średniej wysokości podnoszenia V08 są doskonałe do częstszej pracy na wyższych poziomach.

W przypadku modelu Linde N20Vi podnosi się tylko przedział operatora, podczas gdy w modelu V08 podnoszą się także widły. Pozwala to operatorowi modelu V08 na układanie skrzyń bezpośrednio na palecie podczas pracy na większej wysokości. W modelu N20Vi z kolei, pracownik musi opuścić przedział do poziomu podłoża, zanim może odłożyć towar na palecie. Ma on jednak do dyspozycji półkę, z której tymczasowo może skorzystać, dopóki nie zakończy kompletacji w danym miejscu. Dzięki funkcji Initial Lift, która pozwala na uniesienie wideł na bezpieczną wysokość podczas jazdy, możliwe jest przewożenie nawet dwóch palet o łącznej wadze do dwóch ton jednocześnie. Oba modele – N20Vi, jak i V08 – pozwalają na podnoszenie i opuszczanie palet, tak by osiągnąć ergonomiczną wysokość. Dzięki temu operator ma dostęp do różnych stref kompletacji i może wykonywać różne zadania.

Z myślą o bezpieczeństwie i ergonomii
Inżynierowie Linde Material Handling poświęcili dużą uwagę kwestii ergonomii podczas projektowania nowych modeli wózków komisjonujących. W kompletacji ergonomia jest nawet ważniejsza, niż w przypadku innych zastosowań. W porównaniu do innych modeli, w nowych pojazdach do kompletacji jest więcej przestrzeni na nogi, a co więcej zapewniają one większy stopień bezpieczeństwa dla operatora podczas pracy. Kiedy operator zbliża się do krawędzi przedziału, lekko ukośne kanty platformy informują go o tym, że znajduje się przy krawędzi. Pozwala mu to zachować bezpieczną pozycję i sprawnie wykonywać pracę. Dodatkowo platforma jest pokryta matą gumową, której struktura pochłania drgania spowodowane nierównościami podłoża, co zmniejsza zmęczenie podczas pracy. Próg platformy o wysokości 135 mm jest idealnie przystosowany do częstego wchodzenia i wychodzenia z pojazdu. Dzięki biometrycznemu systemowi dostępu, można też uzyskać kontrolę nad tym, kto korzysta z pojazdu. System sprawdza odciski palców, by zapewnić, że tylko wyszkolony i autoryzowany personel używa pojazdów.


Automatyczna regulacja prędkości
Bezpieczeństwo jest najważniejszym priorytetem. Wszystkie systemy bezpieczeństwa, jak na przykład układ sterowania, są elektronicznie niezależne. Dzięki temu pojazd jest podwójnie zabezpieczony, ponieważ zawsze są dwa niezależne obwody przekazujące sygnał. W mało prawdopodobnym wypadku awarii, system przełącza się na tryb awaryjny.

Ergonomiczne przyrządy sterowania i wysoka wydajność są ważnymi cechami opisywanych wózków komisjonujących. Jednak w sytuacji, kiedy kierowca źle oceni prędkość, z którą pokonuje zakręt, szybkość pojazdu jest automatycznie dostosowywana do stopnia skrętu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo kierowania pojazdem.

Nowe modele są wyposażone w układ sterowania, który już został przetestowany na innych wózkach widłowych Linde. Jednym z nich jest Linde „twin grip steering control”, czyli oburęczna głowica sterująca. Zapewnia ona łatwość obsługi i optymalną wydajność, zwiększając bezpieczeństwo operatora. Wszystkie przyciski sterowania również znajdują się w zasięgu operatora, a standardowa koncepcja sterowania w różnych modelach umożliwia operatorowi łatwe przesiadanie się z jednego pojazdu do drugiego.

 
V08-01   V08-02
 
N20V   N20VLi

   

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.