Linde

CiTi Truck - rewolucyjne rozwiązanie dla dostaw towarów

Innowacyjne rozwiązanie dostarczania towarów do centrów miast.
„Spokojnie” pokonaj ostatnią milę.
Elancourt, 19.04.2010 – w czerwcu 2010 Linde Material Handling wprowadza na rynek rewolucyjny wózek CiTi  – pojazd, dzięki któremu dostarczenie towarów na ostatnim odcinku staje się łatwością. Kierowca jest w stanie przetransportować ładunki o wadze do 500 kilogramów bez żadnego wysiłku, nawet na większych odległościach, a co więcej komfortowo i bezpiecznie manewrować w ciasnych przestrzeniach. Z wózkiem CiTi nawet pobocza i krawężniki nie stanowią już przeszkody.
Futurystyczny pojazd Linde CiTi zapoczątkuje też nową klasyfikację modeli rozróżniającą ręczne wózki paletowe i elektryczne wózki paletowe.
Futurystyczny pojazd Linde CiTi zapoczątkuje też nową klasyfikację modeli rozróżniającą ręczne wózki paletowe i elektryczne wózki paletowe. Stanowi on wyjątkowo innowacyjne rozwiązanie w kwestii rosnącej liczby dostaw do centrów miast. Ruch samochodowy, wąskie ulice i przeszkody w postaci zajętych miejsc parkingowych czy krawężników utrudniają dostawę zaopatrzenia do firm, restauracji, pracowni i sklepów. Ręczne wózki paletowe, które wymagają sporego wysiłku fizycznego od operatora zazwyczaj są stosowane na ostatnich etapach dostawy. Aby przetransportować towary od ciężarówki do ich miejsca przeznaczenia, operator musi najpierw unieść widły wielokrotnie „pompując” drążek sterowniczy. Następnie ciężki ładunek trzeba przepchać lub przeciągnąć po dużych odległościach, jedynie za pomocą siły mięśni, a podłoże rzadko kiedy bywa gładkie. W dodatku na przeszkodzie stoją krawężniki, rampy czy uskoki, przez które trzeba przedostać się z ładunkiem. Wózek Linde CiTi eliminując wysiłek fizyczny, czyni te wymagające zadania prostymi. Lekki, a jednocześnie wytrzymały wózek CiTi ułatwia operatorowi pracę dzięki elektrycznemu napędowi i silnikom podnoszącym, a także unikalnej konfiguracji koła napędowego oraz ergonomicznej obsłudze drążka sterowania. Wózek CiTi umożliwia szybsze dostawy oraz szybsze cykle rozładunku ciężarówek dla lepszej wydajności i niższych kosztów logistyki.
Kompaktowy wózek Linde CiTi jest odpowiedni zarówno dla mniejszych dostaw, jak i ładunków na paletach o wadze do 500 kilogramów. Budowa o strukturze rurowej tego lekkiego, a zarazem wytrzymałego wózka, zapewnia mu niską wagę - poniżej 100 kilogramów. Wózek CiTi bez problemu pokonuje takie przeszkody jak krawężniki czy uskoki o wysokości do 70 mm. Jest to możliwe dzięki unikalnym i innowacyjnym kółkom, które zostały zaprojektowane specjalnie w tym celu. To duże koło napędowe z oponą gumową oraz dwa tylne koła ładunkowe montowane na sworzniach pozwalają wózkowi CiTi poruszać się po przeszkodach.
Wózek Linde CiTi eliminuje wysiłek fizyczny, a zadania wymagające wysiłku czyni prostymi.
Dodatkowo kółka minimalizują hałas, co jest dużym atutem dla okolicznych mieszkańców, szczególnie podczas porannych dostaw w centrach miast. Dzięki silnikowi jazdy również podjazdy o nachyleniu do 8 stopni pokonuje się z łatwością.
Wózek CiTi pokonuje bez problemu przeszkody takie jak krawężniki czy uskoki o wysokości do 70 mm.
Silnik podnoszenia unosi ładunek umieszczony na widłach za pomocą jednego przycisku, co zaoszczędza operatorowi wysiłku pompowania. Silnik jest napędzany baterią niklowo-wodorkową o napięciu 36 volt i natężeniu max. 15 amperów, która wystarcza na dwie godziny ciągłej pracy. W praktyce jest to równoznaczne z używaniem wózka przez cały dzień. Wymiana baterii zajmuje mniej niż minutę. Operator zwyczajnie odpina od niej kabel zasilający, wyciąga kompaktową i lekką baterię z kasety za pomocą uchwytu i zastępuje ją naładowanym akumulatorem.
Wózkiem steruje się za pomocą prostego w użyciu dwukierunkowego pokrętła, które jest zintegrowane z drążkiem sterowniczym. Dla łatwiejszego użycia, przyciski kierunku jazdy, podnoszenia/opuszczania oraz klakson zostały ergonomicznie pogrupowane. Przycisk wyłącznika awaryjnego jest umieszczony na pokrywie przyrządów, dzięki czemu można go szybko użyć. Wyłącznik awaryjny służy również jako immobiliser (w tym celu należy go przekręcić i wyjąć). Izoluje to obwody elektryczne i uniemożliwia nieautoryzowane użycie wózka CiTi.
Hamulec elektromagnetyczny, który się aktywuje po wypuszczeniu z ręki drążka sterowniczego, wspomaga bezpieczeństwo na podjazdach załadunkowych oraz pochyłościach.
Linde Truck CiTi jest idealnym rozwiązaniem dla ogólnych dostaw i usług paczkowych.
Wózek Linde CiTi to idealne rozwiązanie dla dostaw ogólnych czy firm kurierskich. Badania dotyczące typowych codziennych tras dostawczych wykazały, że operatorzy muszą podnosić widły około 70 razy dziennie oraz przewożą średnio 22 palety albo ładunki o łącznej wadze 2 ton, na odległość 2.5 kilometra. Nowa technologia CiTi, poprzez szybsze i bezpieczniejsze działanie, pomaga wyeliminować wysiłek fizyczny i znacznie obniżyć koszta logistyczne .
Linde Truck CiTi to innowacyjne rozwiązanie dostarczania towarów do centrów miast.
Linde CiTi Truck ułatwia operatorowi pracę dzięki elektrycznemu napędowi i silnikom podnoszącym, a także unikalnej konfiguracji koła napędowego oraz ergonomicznej obsłudze drążka sterowania.
Przyciski kierunku jazdy, podnoszenia/opuszczania oraz klakson są ergonomicznie pogrupowane dla łatwiejszego użycia.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.