Linde

Więcej wariantów ciągnika transportowego z wagonami Linde

Linde MH rozszerza możliwości ciągnika transportowego z wagonami Linde.
Rok temu na targach LogiMAT Linde Material Handling (MH) zaprezentowało nowe rozwiązanie sprzyjające optymalizacji produkcji, magazynowania i logistyki transportu
w formie ciągnika transportowego z wagonami. Obecnie Linde MH wprowadza na rynek rozszerzoną wersję macierzystego produktu. Klient może wybrać indywidualne, dopasowane do własnych potrzeb rozwiązanie spośród szerokiego zakresu wariantów chassis i kombinacji wagonów. Poprzez swoją profesjonalną obsługę doradczą, Linde zapewnia klientom fachową wiedzę niezbędną do optymalizacji procesów logistycznych.
„Zaprezentowanie ciągnika transportowego z wagonami Linde spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony klientów”, przyznaje Tobias Zierhut, Szef Rozwiązań Magazynowych w Międzynarodowym Dziale Marketingu Linde MH. „Rozważając różne procesy logistyczne stosowane przez naszych klientów oczywiste jest, że rozszerzenie istniejącej oferty było logicznym krokiem. Oznacza to także, że doświadczenie Linde w tej dziedzinie rozwinęło się jeszcze bardziej”.
Spośród szerokiej gamy wariantów podwozi i przyczep, klienci mogą skomponować system odpowiadający ich potrzebom.
W oparciu o wysoką ergonomię operowania, odpowiadające im przejazdy oraz szerokości przejazdów, a także konkretny typ i ilość ładunków czy kontenerów wymagających transportu, Linde MH wraz ze swoim szerokim zakresem produktów oferuje klientom ciągnik transpor-
towy z wagonami, który jest w pełni dopasowany do ich oczekiwań. Do aplikacji wewnątrz z szerokimi przejazdami i płaskimi podłogami opłacalne rozwiązanie stanowią wagony z ramą C bez systemu podnoszenia i obrotowe półki rolkowe.
W przypadku trudniejszych warunków aplikacji na nierównych powierzchniach, tych spotykanych głównie na zewnątrz, odpowiednią formą transportu jest rama C z systemem podnoszenia i czterema kołami skrętnymi. Przy tym rozwiązaniu dwie palety Chep, jedna europaleta, paleta przemysłowa lub podwójna europaleta o wadze 600 do 2000 kg mogą być obsługiwane w standardzie. Dla wagi powyżej 1000 kg, dostępny jest niezależny w każdym wagonie system hydrauliczny z elektro-hydraulicznym systemem podnoszenia. Wymaga on jedynie zewnętrznego zasilania energii dostarczanej do silnika. W rezultacie nie są potrzebne hydrauliczne przewody z wózka do wózka, co pozwala uniknąć przecieków.
Rama ochronna Linde, z opcjonalnym podnoszeniem, stanowi idealne rozwiązanie do aplikacji ze szczególnymi wymaganiami, biorąc pod uwagę szerokość przejazdów i możliwość swobodnego załadunku i rozładunku z obu stron. Z całkowicie elektrycznym silnikiem podnoszenia istnieje także możliwość spełnienia specjalnych przepisów, takich jak wymogi higieniczne. Umożliwia to pracę w obszarach medycznych i strefach wysokiej czystości.
Ciągniki Linde, z uciągiem od 3 do 25 ton, są kluczowym produktem w ciągniku transportowym z wagonami Linde. To rozwiązanie umożliwia przetransportowanie za jednym razem kilkukrotnie większego ładunku, niż w przypadku wózka widłowego. Pozwala to uniknąć pojedynczych i pustych przejazdów, co w konsekwencji redukuje ryzyko wypadków.
Według Zierhut’a, do osiągnięcia właściwej do wymagań klienta konfiguracji ciągnika transportowego z wagonami, niezbędne jest kompleksowe doradztwo i analiza w miejscu stosowania. Jest to zadanie zarówno doradców – ekspertów, jak i specjalnie przeszkolonych sprzedawców zatrudnionych jako partnerów dystrybucyjnych Linde. „W rezultacie, wewnętrzny przepływ towarów może być dodatkowo zoptymalizowany”. Nawet po rozbudowie ciągnik transportowy z wagonami nie jest skończonym segmentem – w przyszłości możliwa będzie także konfiguracja opcji wagonu zgodnie z wymaganiami klienta.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.