Linde

Zamiatarka hybrydowa z Linde eco-Kit

Technologia napędu elektrycznego od Linde na MobiliTec 2013
Wraz z Val’Air S.A.S., firmą specjalizującą się w technologiach zamiatarek, z siedzibą w pobliżu Belfort/Francja, Linde Material Handling na targach MobiliTec 2013 zaprezentowało kompaktową, hybrydową zamiatarkę do czyszczenia między innymi centrów miast.
Zamiatarka została stworzona na podstawie podwozia pojazdów komunalnych produkowanych przez firmę Brandt Motors. Napędzana będzie przez Linde eco-Kit M, w którego skład wchodzi silnik prądu zmiennego o maksymalnej mocy 32kW, moduł mocy oraz jednostka sterująca wraz z oprogramowaniem. Wszystkie te komponenty pochodzą z produkcji masowej producenta wiodących europejskich elektrycznych wózków przeciw-wagowych Linde.
Kompaktowa zamiatarka hybrydowa Val'Air z elektrycznym napędem jest szczególnie przydatny do czyszczenia centrów miast i powierzchni przemysłowych. W pojeździe znajduje się również mały silnik spalinowy, który napędza szczotki oraz taśmociąg transportujący śmieci do pojemnika zbiorczego. Ten silnik zostanie zastąpiony przez eko-Kit M w kolejnym etapie budowy.
Maksymalna prędkość pojazdu to 30km/h. Podczas wykonywania funkcji zamiatania prędkość redukowana jest do 10km/h. W pojeździe znajduje się również mały silnik spalinowy, który napędza szczotki oraz taśmociąg transportujący śmieci do pojemnika zbiorczego. Napęd ten zostanie również zastąpiony przez inny eco-Kit M w następnym kroku. „Kwestie takie jak hałas, pył oraz spaliny sprawiają, że pojazdy z napędem elektrycznym używane są w centrach miast,” mówi z przekonaniem Maik Manthey, Vice President New Business & Products w Linde Material Handling. Jest on również odpowiedzialny za systemy elektroniczne i napędy (ES & D), za pośrednictwem których Spółka oferuje doświadczenie w rozwoju napędów elektrycznych, zdobyte w ciągu ponad 40 lat, w wielu różnych dziedzinach.
“eco-Kity od ES&D idealnie pasują do prostej elektryfikacji specjalnych pojazdów w centrach miast, w tym na przykład małych pojazdów, samochodów dostawczych, kompaktowych urządzeń do zamiatania chodników, odśnieżania oraz usuwania odpadów“ mówi Jacques Daval, Val’Air Dyrektor Zarządzający. „Poszczególne komponenty są opłacalne oraz optymalnie do siebie dopasowane oraz potwierdziły swoją wartość w pojazdach przemysłowych. Dlatego wybór tego napędu dla naszej zamiatarki był dla nas korzystny i prosty w realizacji. Kolejnym krokiem będzie pełne zelektryfikowanie pojazdu wraz
z Linde.” Zaledwie trzy miesiące minęły od dostaw komponentów, uruchomienia i odbioru pojazdu. Rozwiązanie systemowe pracowało płynnie od pierwszych testów i było dostosowywane do specyficznych indywidualnych opcji pojazdu przy wykorzystaniu oprogramowania do konfiguracji stworzonego przez Linde.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.