Linde

EVO koncentruje się na wydajności

Nowe modele dla historii sukcesu Linde:
Elektryczne czołowe wózki widłowe Linde E12 – E20 EVO
Elektryczne wózki widłowe, trzy i czterokołowe w zakresie od 1,2 do 2 ton udźwigu są jednymi z najczęściej używanych wózków. Można je znaleźć w centrach dystrybucyjnych i zakładach produkcyjnych jak również w sprzedaży hurtowej I detalicznej. Wraz z nową generacją, serii Linde E12 – E20 EVO, producent wózków Linde Material Handling (MH) udoskonalił swoje modele dodając nowe funkcje i dostosowując je do zmieniających się wymagań, takich jak większe wykorzystanie wózka na zewnątrz. Różne programy dynamiki jazdy oznaczają również, że wózek może zostać dostosowany pomiędzy wysoką wydajnością a niską konsumpcją energii w zależności od indywidualnych wymagań klienta.


Nowa seria elektrycznych wózków widłowych wyróżnia się czarną „płetwą rekina” na tle czerwonego chassis wózka oraz oznaczeniem EVO.

 
Sukces nie przychodzi przez przypadek. Najważniejsze techniczne rozwiązania takie jak kompaktowa oś ze zintegrowanym modułem mocy i dwoma silnikami napędowymi kół przednich, połączenie osi i dwu pedałowego systemu sterowania wraz z koncepcją ergonomii sprawiły że elektryczny wózek widłowy Linde od wielu lat ustala standardy w przemysłowych wózkach widłowych.
 
Nowa seria elektrycznych wózków widłowych wyróżnia się czarną „płetwą rekina” na tle czerwonego chassis wózka oraz oznaczeniem EVO. Wewnątrz wózka, nowy kontroler z usprawnioną kontrolą pozwala osiągnąć do 16% mniejszą energochłonność oraz emisję CO2 w porównaniu z poprzednią serią. Dodatkowo, zoptymalizowana charakterystyka oznacza, że wózek posiada więcej mocy przy pokonywaniu wzniesień i przy transporcie ładunków.
Wewnątrz wózka, nowy kontroler z usprawnioną kontrolą pozwala osiągnąć do 16% mniejszą energochłonność oraz emisję CO2 w porównaniu z poprzednią serią. Dodatkowo, zoptymalizowana charakterystyka oznacza, że wózek posiada więcej mocy przy pokonywaniu wzniesień i przy transporcie ładunków.
Nowa seria oferuje aktywną wentylację w standardzie do wbudowanego prostownika wysokiej częstotliwości, który znajduje się w przeciwwadze i pozwala na elastyczne ładowanie baterii przy użyciu każdego gniazda zasilającego. Ułatwia to proces ładowania baterii, ponieważ operator nie musi otwierać pokrywy baterii, drzwi lub okien w wózku.
„Wskaźnik w czasie rzeczywistym” pozwala operatorowi na optymalne wykorzystywanie reszty energii, mierzy on precyzyjnie zużycie energii i pokazuje na wyświetlaczu pozostałą ilość minut pracy na baterii. Umożliwia to operatorowi na bezpieczne planowanie i zapobiega głębokiemu rozładowywaniu baterii, które ją niszczy.
Na aktualną produktywność wózka będzie również miała wpływ wydajność operatora. Komfortowe miejsce pracy dostarczające odpowiedniego wsparcia dla operatora było kolejnym celem rozwoju. Zostało to odzwierciedlone, dla przykładu, w nowej generacji foteli i podłokietnika oraz większego stopnia wejścia.
Lepszy komfort dla bardziej wydajnej pracy
Na aktualną produktywność wózka będzie również miała wpływ wydajność operatora. Komfortowe miejsce pracy dostarczające odpowiedniego wsparcia dla operatora było kolejnym celem rozwoju. Zostało to odzwierciedlone, dla przykładu, w nowej generacji foteli i podłokietnika oraz większego stopnia wejścia. Tapicerka fotela operatora została specjalnie dostosowana do wózków Linde oraz cechuje się lepszym rozkładem nacisku. W tym samym czasie, miejsce pracy zostało również zoptymalizowane pod względem wibracji, które w połączeniu z bezobsługową, elastycznie zamontowaną osią przednią, redukuje poziom wibracji oddziałujących na operatora.  Otwierany, wyściełany podłokietnik posiada miejsce na drobne rzeczy.
Dodatkową cechą bezpieczeństwa która w nowej serii znajduje się w standardzie oraz która zapewnia spokój ducha dla obu firm oraz operatorów jest hamulec postojowy który aktywuje się automatycznie po zatrzymaniu wózka.
Wbudowane bezpieczeństwo
Zapobieganie wypadkom w miarę możliwości jest kluczowym wymaganiem wielu przedsiębiorstw. Dodatkową cechą bezpieczeństwa która w nowej serii znajduje się w standardzie oraz która zapewnia spokój ducha dla obu firm oraz operatorów jest hamulec postojowy który aktywuje się automatycznie po zatrzymaniu wózka.
Z duża liczbą różnych modeli w ramach nowej generacji elektrycznych wózków widłowych, Linde MH wyszczególniła najważniejsze wymagania klientów. Posiadamy 19 modeli począwszy od Linde E12 o udźwigu 1,2 tony oraz 24 woltową baterią do Linde E20 PHL z 2 tonami udźwigu oraz baterią o pojemności do 930Ah.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.