Linde

Poskromiony na torze kartingowym

Linde Material Handling (MH) na targach SPS IPC Drives prezentuje nowy elektryczny gokart Linde E2
Pod maską elektrycznego gokarta E2 od Linde Material Handling znajdują się te same elementy napędowe, które pomogły Linde E1 ustanowić nowy rekord świata. W odróżnieniu do E1, nowy model został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom wynajmu gokartów na torach. Pojazd został stworzony w połączeniu z RiMO Transportgeräte; system napędowy pochodzi z seryjnej produkcji elektrycznych wózków widłowych Linde.
Nowy gokart E2 osiąga maksymalną prędkość 85 kilometrów na godzinę, nie tak szybko, jak jego poprzednik – gokart E1. Przyspiesza w 5,1 sekundy od 0 do 70 kilometrów na godzinę, co może spowodować szybsze bicie serca u fanów gokartów. Linde eco-Kit S dostarcza maksymalnej mocy 16kW i może przejechać do 30 kilometrów bez wymiany baterii. Konstruktorzy Linde Material Handling zajęli się również okablowaniem oraz elektrycznymi komponentami i zadbali o rozwój oprogramowania oraz parametryzację charakterystyki jazdy.
Kompaktowy, nie emitujący zanieczyszczeń, idealny do zamkniętych torów kartingowych
Razem z RiMO Transportation Equipment GmbH & Co. KG, doświadczonym partnerem stworzyliśmy konstrukcję gokarta. Producent gokartów stworzył już modele w odniesieniu do dokładnych wymagań Michaela Schumachera. Współpraca z RiMO zaowocowała stworzeniem kompaktowego gokarta elektrycznego, który może być używany na każdym torze kartingowym. Gokarty te są przystępną oraz praktyczną alternatywą zwłaszcza na zamkniętych torach kartingowych, które podlegają ścisłym regulacjom dotyczącym emisji.
Indywidualne tryby jazdy oraz autentyczny dźwięk
Specjalną funkcją nowego gokarta jest to, że tryby jazdy mogą zostać indywidualnie dostosowane do umiejętności kierowcy. Zazwyczaj wynajmowane gokarty są stosunkowo wolne. Jednak możemy zwiększyć prędkość oraz przyspieszenie dla bardziej profesjonalnych kierowców. Po dostosowaniu gokartu E2 do wynajmu, zwrócono również uwagę na dostosowanie hałasu w tle: dla wielu odwiedzających tory kartingowe, dźwięk zwiększających obroty silników jest ważną częścią. Zostało to wyeliminowane przez silniki elektryczne o niskim poziomie hałasu. Aby stworzyć idealne wrażenia z jazdy, może zostać zainstalowany moduł dźwięku. Bazując na prędkości silnika, moduł ten emituje autentyczny dźwięk silnika.
Pod maską elektrycznego gokarta E2 od Linde Material Handling znajdują się te same elementy napędowe, które pomogły Linde E1 ustanowić nowy rekord świata. W odróżnieniu do E1, nowy model został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom wynajmu gokartów na torach.
Dane techniczne:
Pojazd E2 – Kart
Masa własna 230 kg
Prędkość maksymalna 85 km/h
Zasięg 30 km
Przyspieszenie (0-70 km/h) 5.1 s
LxWxH 1.98 m x 1.37 m x 0.6 m
Napęd elektryczny Linde ECO-Kit S
Moc silnika 8.5 kW nominalna,
16 kW chwilowa wydajność
Maksymalny moment obr. 70 Nm
Napięcie baterii 51.2 V
Zawartość energii w baterii 5 kWh
Czas ładowania
(zewnętrzy prostownik 400 V)
60 min

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.