Linde

Dynamic Mast Control

Szybsza i bezpieczniejsza obsługa logistyczna z Dynamic Mast Control
Linde Material Handling przedstawia nowy inteligentny system wsparcia operatorów wózków wysokiego składowania
Linde MH pod koniec marca wprowadzi na rynek niezwykle ważny i innowacyjny produkt, jakim jest nowy system wsparcia operatorów wózków wysokiego składowania. Unikalny system Linde w tej chwili jest w ostatniej fazie testów i już wkrótce będzie dostępny dla obecnych już na rynku wózków wysokiego składowania Linde R14-R20.
"Zapotrzebowanie rynku na wyższe wysokości regałów w magazynach i centrach dystrybucyjnych ciągle wzrasta"- mówi Alexander Schmidt, Dyrektor Działu Wózków Wysokiego Składowania i Ciągników w Linde Material Handling. "To oznacza, że wzrasta także zapotrzebowanie na wózki wysokiego składowania z wysokościami podnoszenia na ponad osiem metrów". W 2008 roku takie wymagania spełniało zaledwie 38% wszystkich wózków wysokiego składowania od Linde, podczas gdy w zeszłym roku odsetek wózków spełniających powyższe wymagania wzrósł do 52%.
"Dynamic Mast Control" to nazwa innowacyjnego systemu wsparcia operatorów wózków wysokiego składowania. Linde Material Handling pod koniec marca wprowadzi na rynek produkt, który znacząco zwiększy bezpieczeństwo i wydajność pracy.
 

Jednak należy pamiętać, że większe wysokości składowania wymagają większych umiejętności operatora. Przy maksymalnie podniesionym maszcie, podczas wysuwania, powstają dynamiczne drgania masztu. Ponadto, gdy maszt z ładunkiem jest podniesiony na maksymalną wysokość, powstaje wygięcie masztu do przodu.

 

Umieszczając paletę z ładunkiem na regale operator musi najpierw poczekać, aż ustaną drgania masztu, ponieważ nawet przy małych drganiach trudno jest umiejscowić ładunek we właściwym miejscu na regale. To znacząco utrudnia pracę operatora, a w najgorszym wypadku może spowodować zniszczenie regału lub przesunięcie innych ładunków na regale. Im większe drgania masztu, tym większe prawdopodobieństwo, że ładunek na palecie zostanie odstawiony zbyt głęboko w regale lub będzie wystawał poza obrys regału.

Przy dużych wysokościach podnoszenia nierówne składowanie ładunków na paletach w regale generuje późniejszy problem dla operatora z pobieraniem ładunków. Problem stanowić będzie przesunięty środek ciężkości w ładunkach umieszczonych zbyt głęboko w regale.
Kiedy operator próbuje pobrać paletę, niemożliwe jest całkowite wsunięcie wideł w paletę za pierwszym podejściem. Oznacza to, że operator musi najpierw podnieść paletę i ustawić ją nieco bliżej krawędzi regału, aby za kolejnym podejściem wsunąć widły całkowicie pod paletę. Takie działanie znacząco zwiększa czas pracy. Ponadto odgięcie masztu podczas próby podnoszenia ładunku na palecie z regału może powodować uderzenia masztem o regał lub o inne ładunki.
Nowy system Dynamic Mast Control (DMC) ma za zadanie wspierać operatorów wózków wysokiego składowania podczas ich codziennej pracy i zwiększać wydajność obsługi ładunków. Kluczem do prawidłowego działania systemu jest bardzo precyzyjny elektryczny siłownik liniowy umieszczony w przedziale silnika w wózkach wysokiego składowania. Unikalny i innowacyjny system Linde Electric Reach zapewnia płynne, jednoczesne podnoszenie i wysuwanie, dzięki czemu zachowana zostaje optymalna wydajność pracy.
System Linde DMC automatycznie wyrównuje i minimalizuje drgania i odgięcia masztu dzięki precyzyjnemu i płynnemu przeciwdziałaniu na oddziałujące siły wynikające z drgań karetki. System reaguje natychmiastowo, a ponadto jest niezwykle precyzyjny i energooszczędny. Dla operatora wózka wysokiego składowania z systemem DMC oznacza to, że nie będzie musiał już czekać aż ustaną drgania masztu, przez co będzie mógł składować ładunki szybciej, dokładniej i bezpieczniej. Ponadto, podczas pobierania ładunku z regału widły będą zawsze całkowicie wsunięte w paletę, co przyspieszy pracę i zredukuje ryzyko zniszczenia regałów lub innych ładunków składowanych na tym samym regale.
Do kontroli dynamicznych drgań i odgięć masztu firma Linde MH zdecydowała się na zastosowanie bardzo precyzyjnego i energooszczędnego rozwiązania – elektrycznego siłownika liniowego. Dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania tego typu rozwiązania jest jednoczesne podnoszenie i wysuwanie bez redukcji prędkości, co gwarantuje większą wydajność.
Innowacja Linde to cenne i potężne narzędzie dla naszych klientów, dzięki któremu sprostają codziennym wyzwaniom związanym z wysoce wydajną, ekonomiczną i bezpieczną obsługą ładunków.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.