Linde

Rozwiązania na bliską i daleką przyszłość

Linde MH wyznacza strategię dla innowacyjnej technologii napędu.
Kurczące się zapasy ropy naftowej, surowsze standardy zużycia gazu i globalna rywalizacja oznaczają, że technologie napędowe muszą być przemyślane na nowo.

Niemniej, nie można jeszcze ocenić, kiedy i jakie technologie okażą się najskuteczniejsze.
Z tego powodu Linde Material Handling pracuje nad różnymi rozwiązaniami, w celu jak najlepszego wykorzystania potencjału wózków.

Badania, które Linde prowadzi w ścisłej współpracy ze swoimi partnerami, skupiają się głównie na pojazdach hybrydowych oraz na wózkach z silnikiem wodorowym i z ogniwem paliwowym. Rozwój tych dwóch technologii będzie intensywnie promowany w nadchodzących latach tak, aby były one gotowe, kiedy staną się narzędziem w walce konkurencyjnej. Jednak, jak podkreślił Theodor Maurer, członek Rady Zarządzającej Linde MH, „potrzebujemy również strategii i określonych rozwiązań na najbliższą przyszłość. Z tego też powodu intensywnie pracujemy nad udoskonaleniem napędów konwencjonalnych, jak silniki spalinowe i elektryczne. Dzięki tej podwójnej strategii, umacniamy swoją pozycję technologicznego lidera".

Specjaliści sektora przemysłowego i badawczego spodziewają się, że pierwsze technologie wodorowe wejdą w stadium produkcji seryjnej pojazdów w latach 2015-2020. Do tego momentu toksyczne emisje i zużycie energii powinny spaść dzięki zastosowaniu rozwiązań hybrydowych oraz dzięki dalszemu udoskonalaniu silników konwencjonalnych. Równocześnie proporcja wodoru produkowanego w sposób przyjazny dla środowiska będzie konsekwentnie rosła, zaś infrastruktura się poprawiała.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.