Linde

Zawarcie umowy o współpracy

Firmy Linde Material Handling i Balyo podpisały umowę, by wspólnie pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu automatyki.
Przedstawiciele Linde Material Handling i specjaliści z zakresu robotyki z firmy Balyo podpisali umowę o współpracy.  W ten sposób firma Linde może zintensyfikować swoje działania w obszarze produkcji zrobotyzowanych wózków przemysłowych, a firma Balyo znacząco poszerzy grono dotychczasowych odbiorców. Obie firmy planują wspólnie pracować nad rozwojem, produkcją i sprzedażą produktów pod parasolem działu "Linde robotics", który z kolei będzie miał okazję poszerzyć zasób oferowanych rozwiązań i zdobyć większe doświadczenie w tej dziedzinie.
Zawarli umowę o współpracy: Dyrektor Sprzedaży, Christophe Lautray, reprezentujący Linde Material Handling (po lewej) oraz Dyrektor Wykonawczy, Fabien Bardinet, reprezentujący Balyo.
Zapotrzebowanie na zautomatyzowane wózki przemysłowe nieprzerwanie wzrasta. Szczególnie operatorzy wózków magazynowych skupiają się na standaryzowaniu przepływu ładunków z udziałem częściowo lub całkowicie zautomatyzowanych rozwiązań, które pozwolą im korzystać ze sprzętów w sposób elastyczny niezależnie od specyfikacji czasu pracy, a także zapobiegną błędom i wypadkom oraz zredukują koszty utrzymania personelu.
"Nasz cel to wzbogacenie oferty zautomatyzowanych rozwiązań tak, by dopasować się do rożnych wymagań aplikacji klientów. Z Balyo możemy stać się liderem w zakresie zautomatyzowanej obsługi ładunków. Dzięki podpisaniu umowy o wyłącznej współpracy połączymy nasze najlepsze cechy i umiejętności", zapewnia Christophe Lautray, Dyrektor Sprzedaży w Linde MH, który jest przekonany o sukcesie wspólnych działań. "W planach mamy zintegrowanie innowacyjnych technologii Balyo z większością naszych produktów i stopniowe wprowadzanie ich do sprzedaży. Na pokazie LogiMAT będziemy mieli okazję zaprezentować pierwsze wspólnie opracowane produkty".
"Linde MH to europejski lider w produkcji wózków przemysłowych, którego sukces opiera się na łączeniu doskonałej znajomości produktu, szerokiej sieci przedstawicieli handlowych oraz wyspecjalizowanych serwisantów. Linde MH to dla nas idealny partner, który umożliwi nam opracowanie najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu robotyki, które będą w pełni spełniały wymagania naszych klientów", mówi Fabien Bardinet, prezes firmy Balyo, tym samym argumentując decyzję o podjęciu współpracy. "W Balyo produkujemy unikalne systemy jazdy dla urządzeń służących do obsługi przepływu ładunków. Łącząc nasze siły z Linde MH będziemy mogli dostarczać naszym odbiorcom rozwiązania, które zoptymalizują przepływ ładunków w aplikacjach klientów oraz pozwolą im na większe oszczędności".
Rozwiązania Balyo instalowane w wózkach Linde nie wymagają żadnej dodatkowej infrastruktury nawigacyjnej takich, jak reflektory laserowe, ścieżki czy magnesy. Systemy bazują głównie na niezależnej technologii wspieranej jedynie laserami, która wykorzystuje standardowe elementy infrastruktury, np. ściany, regały lub kolumny. Ta innowacyjna technologia pozwala na łatwą i szybką instalację. Przede wszystkim skanowany jest obiekt (magazyn), następnie zebrane dane przekładane są na dwuwymiarową mapę. W końcowym etapie do robotów przypisywane są trasy przejazdów i miejsca pobrań. Maszyna, wyposażona w laser, procesor i zdigitalizowaną mapę, jest umiejscawiana w czasie rzeczywistym.
W dowolnym momencie i w łatwy sposób można wprowadzić do urządzenia wszelkie zmiany na magazynie lub zmiany przejazdów. Specjalne oprogramowanie zapewnia pełną integrację z otoczeniem magazynowym, w tym integrację systemu z lokalnym systemem WMS lub ERP, a także łatwą kontrolę zautomatyzowanej maszyny za pomocą przyjaznego użytkownikowi interfejsu.
Nowa rodzina zautomatyzowanych produktów jest dodatkowo wyposażana w system ochrony, który współpracuje z operatorami i automatycznie restartuje wózek po usunięciu nieoczekiwanej przeszkody na trasie. W przeciwieństwie do innych rozwiązań urządzenia zrobotyzowane produkowane przez Balyo analizują otoczenie w 3D i restartują się automatycznie.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.