Linde

Nowe opcje dla wózków T20/T25 SP

Linde Material Handling optymalizuje wózki paletowe z platformąT20/T25 SP
Od momentu wprowadzenia serii T20/T25 SP w 2004 roku Linde Material Handling sprzedało ponad 33 000 tego typu wózków na całym świecie. To sprawia, że jesteśmy niezaprzeczalnym liderem na rynku europejskim w sektorze paletowych wózków z platformą, wyznaczając standardy w dziedzinie logistyki wewnętrznej. Na tegorocznym World of Material Handling Linde zaprezentowało szereg nowych zorientowanych na klienta funkcji dodatkowych dla tych modeli wózków

Nowe opcje doposażenia jeszcze bardziej zwiększają komfort operatora, wydajność oraz niezawodność wózków T20/T25 SP. Główną innowacją jest całkowicie oddzielona i tłumiona platforma. Dzięki temu wstrząsy i wibracje zostały zredukowane aż o około 30 procent.
 
Na całym świecie wózki paletowe z platformą o udźwigu 2 lub 2,5 tony używane są do załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych, a także do przenoszenia palet oraz komisjonowania. Unikalna koncepcja jazdy Linde stała się kluczem do głośnego sukcesu: ciężar przewożonych towarów opiera się na kole napędowym, w związku z czym siły hamowania i przyspieszania są odpowiednio przenoszone. Ponadto hydrauliczny system tłumienia z czujnikami przechyłu dla bocznych kół podporowych zapewnia maksymalną stabilność i komfort jazdy w każdych warunkach. Niezależnie od zakrętów czy nierównych powierzchni operator ma pełną kontrolę nad pojazdem i ładunkiem.
Idealnie tłumiona platforma
Nowe opcje doposażenia jeszcze bardziej zwiększają komfort operatora, a także wydajność oraz niezawodność wózków T20/T25 SP. Główną innowacją jest całkowicie oddzielona i tłumiona platforma, która wraz z układem kierowania tworzy zwarty, odseparowany od chassis zespół. Dzięki temu wstrząsy i wibracje zostały zredukowane aż o około 30 procent.
Jedność człowieka i maszyny
Dzięki wspomnianej innowacji Linde stawia kolejny krok w kierunku ergonomicznej jedności człowieka i pojazdu. Wózki te łączą w sobie zoptymalizowaną pozycję prowadzenia, innowacyjny system kontroli (e-Driver), jak również bezpieczny i wygodny przedział dla operatora. W praktyce oznacza to, że operator może obsługiwać pracę maszyny z wygodnego kokpitu w luźnej pozycji stojącej. Niezależnie od tego, czy jedzie się do przodu czy do tyłu, T20/T25 SP zapewnia operatorowi pozycję 45 stopni. Eliminuje to przeszkody fizyczne i poszerza pole widzenia w każdym kierunku. Pracownik ma dzięki temu pełną kontrolę nad swoim miejscem pracy. System kontroli e-Driver został dopasowany do 45stopniowej pozycji sterowania i może być swobodnie obsługiwany jedną ręką.
Oświetlenie robocze LED zwiększające bezpieczeństwo
Aby ułatwić pracę w miejscach słabo oświetlonych, Linde dodało światła robocze do gamy opcji dodatkowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca staje się bardziej bezpieczna i efektywna, na przykład podczas załadunku i rozładunku przyczepy w ciemnych wnętrzach. Światło jest umieszczone wewnątrz obrysu pojazdu, zabezpieczone przed uszkodzeniem oraz może być włączane i wyłączane za pomocą jednego ruchu ręki.
Jazda z prędkością 12 km/h
W kontekście bezpieczeństwa pracy i komfortu operatora klienci szczególnie doceniają wysoką sprawność oraz moc wózków paletowych z platformąT20/T25 SP. Prędkość maksymalną 12 km/h pojazd osiąga po przejechaniu niespełna pięciu metrów.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.