Linde

Linde robotics po raz pierwszy w Polsce!

To było niezwykłe wydarzenie – automatyczne wózki z serii Linde MATIC: modele
L-MATIC AC oraz P-MATIC po raz pierwszy w Polsce zademonstrowały, na co je stać. Dzięki uprzejmości firmy Husqvarna na terenie jej imponującego magazynu w dniu
2 czerwca 2017 roku w Mielcu nasi Klienci mieli niecodzienną okazję do obejrzenia
na żywo wyjątkowej prezentacji tych dwóch z sześciu dostępnych modeli automatycznych.
Firma Linde Material Handling kładzie nacisk na rozwój i innowacje, tworząc produkty najwyższej jakości – oto roboty, które myślą i działają autonomicznie obok ludzi. Seria automatycznych wózków Linde MATIC została wyposażona w inteligentne funkcje, które umożliwiają pojazdom pracę w tym samym otoczeniu wśród osób i innych maszyn bez dodatkowej infrastruktury: wózki bezbłędnie nawigują przy użyciu istniejących stałych elementów konstrukcyjnych, takich jak ściany, regały lub kolumny. Jest to rozwiązanie ekonomiczne oraz łatwe i szybkie w instalacji, które ponadto pozwala na bezproblemową modyfikację zaplanowanych wcześniej tras czy przepływów materiałów.
Podczas gdy zadania logistyczne wykonywane są przy udziale ludzi, tak nowa generacja zautomatyzowanych wózków Linde w technologii nawigacji Driven by Balyo może realizować powtarzalne operacje z ładunkiem rzetelnie i bez pomocy operatora, przy czym – co niezwykle istotne – w razie potrzeby maszynę z łatwością można przełączyć z trybu automatycznego na manualny.
Prezes Linde MH Polska Robert Jurkiewicz powitał gości i przedstawił najnowsze rozwiązania
oraz propozycje firmy.
W minionym wydarzeniu wzięło udział ponad 90 przedstawicieli naszych Klientów. Prezes Linde MH Polska Robert Jurkiewicz powitał gości i przedstawił najnowsze rozwiązania oraz propozycje firmy, zaś Jakub Cieloch, Product Manager w Linde MH Polska – przy udziale ekspertów ds. automatyki i programowania, Stéphane’a Ambrozo i Erwanna Yvina – poprowadził prezentację Linde robotic.
Frekwencja dopisała - ponad 90 przedstawicieli klientów Linde MH wzięło udział w prezentacji.
Dwa roboty od Linde: paletowy wózek stertujący z przeciwwagą L-MATIC AC – idealny do transportu zamkniętych palet, obsługi stelaży i kontenerów przemysłowych czy składowania na taśmociągach – oraz ciągnik P-MATIC – przeznaczony do aplikacji z użyciem wagonów logistycznych, transportu ładunków, kompletowania, gospodarowania odpadami czy zaopatrywania linii produkcyjnej – zaprezentowały swoje możliwości na nowej hali magazynowej Husqvarny. Obszar, po którym poruszały się wózki, został zmapowany, następnie informacje te przeniesiono do systemu komputerowego, gdzie wytyczono trasę, którą przesłano do robotów. Przy użyciu sterowanej laserowo geonawigacji wózki były
w stanie samodzielnie orientować się w terenie – mogły pobierać, transportować i składować ładunki czy poruszać się slalomem między ustawionymi przeszkodami.
Linde robotics to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które pozwala użytkownikowi cieszyć się znaczną przewagą konkurencyjną, zapewniając równocześnie wysoki stopień elastyczności w procedurach operacyjnych. Dopracowane systemy bezpieczeństwa
i wszechstronne interfejsowe oprogramowanie umożliwiają w pełni zintegrowane rozwiązania: ludzie i maszyny mogą współpracować bezpiecznie i wyjątkowo skutecznie.
Jakub Cieloch, Product Manager w Linde MH Polska – przy udziale ekspertów ds. automatyki
i programowania, Stéphane’a Ambrozo i Erwanna Yvina - poprowadził prezentację Linde robotics.

 

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.