Linde

Wyżej, szybciej, bardziej komfortowo – i bezpieczniej

Modułowy wózek systemowy (VNA) K – 011
Składowanie ładunku na paletach oraz kompletacja zamówień w wąskich korytarzach wkracza na wyższy poziom: w nowej serii K, dedykowanej dla Klientów poszukujących wózków o wysokości podnoszenia do 18 metrów, poprawiono ergonomię pracy, zwiększając jednocześnie wydajność oraz bezpieczeństwo dzięki innowacyjnemu systemowi stabilizacji wahań masztu – Dynamic Reach Control.
Rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową oraz podwyżka cen nieruchomości powodują, że przedsiębiorstwa wielu branż stają przed koniecznością jak najbardziej optymalnego wykorzystania przestrzeni. Poszukując odpowiedniego rozwiązania, logistycy coraz częściej sięgają ponad poziom 17 metrów. W rezultacie rosną także wymagania stawiane wózkom magazynowym, które muszą zapewniać odpowiednią ergonomię, wydajność oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas prac na dużych wysokościach.
Właśnie z myślą o takich aplikacjach została zaprojektowana nowa seriaK.
 Nowa generacja wózków Linde serii K to znaczne ulepszenia pod względem osiągów.
Tak oto podnoszenie i opuszczanie główne przedziału operatora może być realizowane jednocześnie z podnoszeniem i opuszczaniem wideł. Korzyść, jaka płynie z tego rozwiązania, to znaczące skrócenie czasu, jaki zajmuje osiągnięcie przez widły odpowiedniej wysokości. Nowe wózki mogą pracować na wysokości do 18 metrów przy zapewnieniu jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa. Wynika to przede wszystkim z zastosowania innowacyjnego rozwiązania Dynamic Reach Control (DRC). Napęd elektryczny o bardzo szybkich możliwościach reagowania kompensuje oscylacje masztu poprzez ukierunkowane
i precyzyjne ruchy przeciwne. Operator nie musi czekać aż maszt się ustabilizuje,
aby pobrać lub odłożyć ładunek, zatem przemieszczanie palet jest łatwiejsze, szybsze
oraz dokładniejsze. Wydajność pracy z systemem DRC może wrosnąć nawet
o 25% w porównaniu do standardowego wózka.
Kolejnym przykładem korzyści płynących z używania nowych wózków K jest obniżona
o 50 mm kabina operatora, co poprawia możliwości poruszania się wózka. W kabinie jest teraz także więcej miejsca na nogi, a poruszanie się jest jeszcze swobodniejsze. Wszystkie potrzebne przedmioty operator może umieścić w wielu przestronnych schowkach. Dolna krawędź przedniej szyby znajduje się o 80 mm niżej, dzięki czemu widoczność na widły
oraz ładunek jest jeszcze lepsza. Pomaga to skutecznie zapobiegać uszkodzeniom
półek oraz towarów.
Udoskonalona konstrukcja oferuje więcej komfortowych opcji kabiny oraz możliwość zintegrowania tagów RFID
w celu wyświetlania funkcji związanych z bezpieczeństwem i wykrywaniem stref, modułowy wózek systemowy kombi do pracy w bardzo wąskich korytarzach (VNA). Udźwig do 1 500 kg. Typ: KSeria: 011.
Nowością jest także cyfrowy panel sterowania w kabinie operatora. Dobrze umieszczona jednostka sterująca wskazuje wszystkie istotne dane na graficznym wyświetlaczu –
od prędkości jazdy lub podnoszenia do informacji dostarczanych przez systemy bezpieczeństwa. System łączy się także z czujnikami obecności obu rąk na dyszlu sterującym oraz nożnym czujnikiem obecności operatora. Dostępna jest także funkcja Rescue Alarm, która zwiększa bezpieczeństwo. Monitoruje ona zachowania operatora,
a w przypadku wykrycia nietypowych sytuacji, np. pozostawanie w tej samej pozycji przy dużej wysokości podnoszenia, uruchomiony zostanie alarm wizualny oraz dźwiękowy.
Ponieważ każdy magazyn jest inny, Linde stawia na modularność. Klienci mają do wyboru
64 różne typy masztu oraz 10 różnych szerokości kabiny w zależności od indywidulanych wymagań. Żaden inny producent nie oferuje porównywalnych opcji w tym segmencie.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.