Linde

Odporny na wstrząsy...

...dzięki systemowi Active Stability Control
Linde prezentuje innowację dla kompensowania nierównych powierzchni.
Oto pionierskie osiągnięcie: system Active Stability Control (ASC) od firmy Linde Material Handling został zaprojektowany tak, aby wózki VNA były niewrażliwe na nierówności terenu. Ta innowacyjna technologia umożliwia szybką i bezpieczną jazdę w magazynach wysokiego składowania i oznacza jedno: kosztowne naprawy podłóg należą już do przeszłości.
Warunki nawierzchni odgrywają decydującą rolę w intralogistyce – szczególnie
w magazynach wysokiego składowania obsługiwanych przez wózki VNA o wysokości podnoszenia do 18 metrów, gdzie odległości między pojazdem a regałem są bardzo małe. Nierówności w powierzchni podłogi, nawet te rzędu kilku milimetrów, mogą powodować niebezpieczne kołysanie się pojazdu.
Innowacyjny system wspomagania Active Stability Control (ASC) wykrywa nieregularności powierzchni
w korytarzu i zapewnia ich natychmiastową redukcję za pomocą kół podporowych. Zapobiega to poprzecznemu kołysaniu się wózka i utrzymuje go w bezpiecznej i stabilnej pozycji.
Przez wiele lat było to dużą niedogodnością dla użytkowników: jeżeli podłoga nie miała wymaganej jakości, powierzchnia musiała być szlifowana do idealnej równości w celu stworzenia bezpiecznego środowiska pracy. Działania te były często bardzo drogie. Alternatywnie, ze względów bezpieczeństwa, prędkość pojazdów musiała zostać zmniejszona, co skutkowało niższymi osiągami w zakresie obsługi klienta i ostatecznie znacznie utrudniało zwiększenie produktywności.
Teraz nowa technologia od Linde Material Handling rewolucjonizuje tego typu aplikacje
w magazynach wysokiego składowania i za jednym zamachem spełnia wszystkie wyzwania. Active Stability Control (ASC) stale skanuje strukturę podłogi za pomocą inteligentnej interakcji czujników mechanicznych i elektronicznych. Jeśli system wykryje nierówności powierzchni w korytarzu, koła podporowe natychmiast je wyrównają, co zapobiegnie kołysaniu się pojazdu na boki. Dzięki temu wózek pozostaje bezpieczny i stabilny
Najwyższa wydajność gwarantowana
Nowy system oferuje wyjątkowe korzyści: dzięki ASC maksymalne prędkości do 14 km/h
i wysokość podnoszenia do 18 metrów można osiągnąć nie tylko na idealnie gładkich podłogach. Nierówność podłoża o wielkości do 10  mm między lewą a prawą stroną korytarza może być skompensowana przy zachowaniu odpowiednich odstępów bezpieczeństwa. Poprzeczne kołysanie jest redukowane bezpośrednio w trakcie jego występowania, dzięki temu operator może jechać szybko i bezpiecznie.
Nowa technologia jest interesująca również dla tych klientów, którzy pracują
w wynajmowanych halach i nie mogą nic zrobić z nawierzchnią
mówi Anna Keilbach, Product Manager ds. VNA w Linde Material Handling (Niemcy). Dzięki ASC operatorzy mogą w pełni wykorzystać potencjał produkcyjny wózków K od Linde. Jednak nawet w przypadku nowych magazynów warto wyposażyć flotę pojazdów w system Active Stability Control. Keilbach zapewnia: Wiele nowo ułożonych podłóg nie spełnia wymaganych standardów jakościowych. Dzięki ASC ta niedogodność należy już do przeszłości, przynajmniej
w odniesieniu do naszych Klientów. Jak zwykle ważne jest kompetentne doradztwo.
Nasi partnerzy analizują sytuację na miejscu i obliczają najlepsze rozwiązanie
dla Klienta. Kluczową rolę odgrywają tu indywidualne okoliczności.
Innowacyjny system Active Stability Control (ASC) firmy Linde Material Handling może wyrównać nierówności podłoża między lewą a prawą stroną korytarza do 10 mm przy zachowaniu odpowiednich odstępów bezpieczeństwa.
Wraz z systemem Active Stability Control uzupełniamy swoją ofertę systemów wspomagających zapewnienie maksymalnej stabilności. Pół roku temu, kiedy nowy wózek
K został wprowadzony na rynek, zaprezentowaliśmy system Dynamic Reach Control (DRC) – rozwiązanie, które redukuje drgania masztu podczas składowania i pobierania. Maszt pozostaje stabilny, dzięki czemu towary mogą być składowane pionowo nawet na maksymalnej wysokości podnoszenia bez konieczności czekania operatora na rozłożenie ładunku. Prowadzi to do wzrostu produktywności nawet o 20% w porównaniu z wersją standardową.
Technologia ASC od firmy Linde Material Handling była po raz pierwszy zaprezentowana
na tegorocznym wydarzeniu „World of Material Handling”, które odbyło się w Mannheim
w Maimarkt w dniach 4-15 czerwca.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.