Linde

TUV to potwierdził. Możesz zacząć oszczędzać już dzisiaj.

Z nowym testem wydajności wózków widłowych z certyfikatem TUV, wydajność stała się obiektywnym kryterium w podejmowaniu decyzji. Większa wydajność, niższe koszty.
W ciężkich ekonomicznie czasach, każda decyzja o inwestycji jest przemyślana jeszcze dokładniej. Poprzez zdobycie certyfikatu TUV dla testu wydajności wózków widłowych, Linde Material Handling udało się utworzyć narzędzie, które pozwala na niezależne sprawdzenie czynnika wydajności (wydajność w określonym czasie). Jest ono też podstawą do analizy kosztów, a przez to obiektywnym parametrem przy podejmowaniu decyzji. Dzięki temu operatorzy również mogą wziąć pod uwagę wydajność wózka widłowego, kiedy kalkulują ilość zatrudnionych osób, nabycie wózka, sposób finansowania zakupu, serwisowanie i koszty energii. W ten sposób nareszcie mogą obliczyć rzeczywiste koszty
W przypadku zakupu nowych wózków przemysłowych, większość decyzji inwestycyjnych jest oparta na kosztach zakupu, zużycia energii, serwisowania i finansowania pochodzących z kart charakterystyki produktu i pisemnych kalkulacji. Pozory mogą jednak mylić. Koszty wózka, które często też są opisywane jako „całkowite koszty posiadania” w rzeczywistości zawierają tylko część faktycznych kosztów. Nie jest brana bowiem pod uwagę wydajność wózka w określonym czasie. Czas, który wózek potrzebuje na wykonanie pewnej czynności podczas przewozu towarów ma bardzo duży wpływ na koszty. Znaczenie ma również czas, kiedy wózek nie jest w użytku, tylko stoi zaparkowany. Na przykład, gdy wózek pracuje szybciej, kierowca w zaoszczędzonym czasie może wykonywać inne prace. Obniżona liczba godzin pracy wózka podnosi wydajność załogi, a także obniża koszty energii i serwisowania. Mniejsza liczba godzin pracy ostatecznie ma odzwierciedlenie w wyższej wartości rezydualnej. Branie pod uwagę wydajności przy kalkulacji kosztów wózków przemysłowych w Linde jest znane jako T.O.P.: „Total Operating Performance” – Całkowita Wydajność Operacyjna.
Ze względu na znaczenie wydajności wózka w obliczaniu jego rzeczywistych kosztów, Linde Material Handling zdecydowało się współpracować z uznanym partnerem w celu opracowania i uzyskania certyfikatu dla testu wydajności wózka widłowego przeprowadzonego z wykorzystaniem typowych, praktycznych zastosowań wózków w przemyśle i handlu. Wspomnianym partnerem był TUV Nord Mobilitat GmbH & Co. KG, a poprzez wydanie certyfikatu nr LS 0109684Z1 potwierdził, że za pomocą "testu wydajności wózka", może być obliczona wydajność w czasie oraz zużycie energii przez wózki widłowe w ich rzeczywistych warunkach pracy.
Podczas tego testu ładuje się na ciężarówkę 12 skrzyń, po czym następuje rozładunek. Waga każdej skrzyni wynosi około 800 kilogramów. Test wydajności wózka widłowego przeprowadzany jest na pełnej mocy wózka tak, by wszystkie istotne czynniki (czas, wydajność operowania ładunkiem i zużycie) można było zmierzyć i/lub obliczyć. Żeby móc stworzyć obiektywną ocenę, dokumentuje się czas potrzebny na wykonanie każdego cyklu pracy, w przypadku wózków napędzanych dieslem lub na gas - wagę baku przed i po każdym cyklu pracy, przepływ prądu w elektrycznych wózkach oraz temperaturę otoczenia i temperaturę paliwa. W celu oceny wyników, zebrane dane najpierw są konwertowane na wynik na jedną skrzynię, a następnie uzyskana wartość jest przeliczana na potrzebną liczbę palet lub przedział czasowy.
Poprzez zdobycie certyfikatu TUV dla testu wydajności wózków widłowych, Linde Material Handling udało się utworzyć niezależnie sprawdzalny współczynnik wydajności (wydajność w określonym czasie) jako podstawę do analizy kosztów, a przez to obiektywny parametr w podejmowaniu decyzji.
„Poprzez uzyskanie certyfikatu TUV dla testu wydajności wózka widłowego zdobyliśmy obiektywny parametr dla wydajności, dzięki któremu możemy pokazać naszym Kientom, używając konkretnych przykładów, ile pieniędzy będą w stanie zaoszczędzić posiadając wózek widłowy marki Linde” - powiedział Theodor Maurer, członek Zarządu w Linde Material Handling, podczas konferencji prasowej. „Te oszczędności wynoszą 10-30% rocznie, w zależności od poszczególnych modeli. Mówiąc konkretnie, oznacza to, że używając wózka Linde można zaoszczędzić nawet do 15 000 EUR."
Szczegółowych informacji udzielą Państwu nasi Doradcy Techniczno-Handlowi.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.