Linde

Archiwum Linde Partner

Linde Safety Scan - Bezpieczny przepływ materiałów
Numer 1/2018
Linde Safety Scan - Bezpieczny przepływ materiałów
Linde MH od lat przeznacza część budżetu Działu Badań i Rozwoju na poszukiwanie rozwiązań i wdrażanie projektów zwiększających bezpieczeństwo użytkowania produkowanego przez siebie sprzętu, pragnąc, by zadania w przedsiębiorstwach wykonywane były sprawnie i bez żadnych przerw. Rezultatem tego jest nasz nowy program doradczy SafetyScan opracowany we współpracy z Klientami. O jego specyfice przeczytamy w najnowszym Temacie Numeru autorstwa Magdaleny Choquet – Dyrektor Działu Intralogistyki w Linde MH Polska.
pobierz
Jak prowadzić skuteczne negocjacje?
Numer 4/2017
Jak prowadzić skuteczne negocjacje?
Konflikt interesów i wzajemnie wykluczające się cele – jak w takiej sytuacji dojść do kompromisu? Rozwiązanie, które byłoby satysfakcjonujące dla każdej ze stron, zależy od kilku czynników, m.in. warunków, w jakich toczą się rozmowy, rodzaju problemu, z jakim strony muszą się wspólnie zmierzyć, czy wreszcie doświadczenia negocjatora. Co zatem zrobić, by dojść do kompromisu? O nie zawsze łatwej sztuce negocjacji opowiada Kinga Kosiba z firmy Immoquee.
pobierz
Potencjał automatyzacji w intralogistyce
Numer 2/2017
Potencjał automatyzacji w intralogistyce
Kiedy zaczynamy rozważać automatyzację procesów? Mówiąc najprościej: wtedy, gdy niezbędna staje się duża wydajność oraz szybkość wykonywania operacji z jednoczesnym naciskiem na bezbłędne realizowanie zadań. Jakie daje szanse i jakie wyzwania stawia przed nami wprowadzenie automatyzacji do centrum dystrybucyjnego? Te i inne zagadnienia o automatyzacji porusza Magdalena Choquet – Dyrektor Działu Intralogistyki w LMH Polska.
pobierz
Robotyka - jak wkracza w nasze życie
Numer 2/2017
Robotyka - jak wkracza w nasze życie
Pojawiają się wokół nas coraz częściej: w przemyśle, rolnictwie, nauce, transporcie, rozrywce, medycynie. Część z nich towarzyszy nam na każdym kroku, niektóre stają się niezbędne w wykonywaniu wielu codziennych czynności. Oto roboty i bogaty wachlarz ich możliwości. Jak robotyka wkracza w nasze życie opowiada Katarzyna Zajkowska.
pobierz
Czas na rower
Numer 1/2017
Czas na rower
Wprawdzie zagorzałym cyklistom nie straszna nawet jesienno-zimowa aura i na swoich jednośladach pedałują przez cały rok, tak dla wielu z nas właśnie teraz zaczyna się najlepszy czas na rowerowe przejażdżki. O tym, jak właściwie przygotować do sezonu zarówno rower, jak i własne ciało, co założyć na przejażdżkę, dlaczego warto przemierzać Jurę na dwóch kółkach oraz jakie korzyści płyną z regularnych rowerowych eskapad opowiada Katarzyna Zajkowska.
pobierz
Wózek pod kontrolą
Numer 4/2016
Wózek pod kontrolą
W ostatnim numerze Linde Partnera pisaliśmy o sztuce nowoczesnego magazynowania w epoce Logistyki 4.0 oraz wykorzystywanych do tego technologiach. Teraz pragniemy przedstawić nasze rozwiązanie przystosowane do efektywnej optymalizacji floty wózków. O CtrlFleet – innowacyjnym systemie, który będzie utrzymywał Wasze wózki zawsze pod kontrolą – opowiada Grzegorz Napolski.
pobierz
Nowoczesne rozwiązania logistyczne w magazynach
Numer 3/2016
Nowoczesne rozwiązania logistyczne w magazynach
Sprawniej, dokładniej i na czas – to dewiza współczesnej logistyki magazynowej. Rynek wymusza szybsze działania, produktów jest coraz więcej, a magazyny sukcesywnie się rozrastają. Usprawnienie operacji magazynowych i transportowych staje się więc koniecznością, na szczęście niezbędne do tego narzędzia zapewnia technologia, dzięki której współczesny magazyn podlega stopniowo coraz większej automatyzacji i informatyzacji.
pobierz
Rewolucja 4.0 już się zaczęła
Numer 2/2016
Rewolucja 4.0 już się zaczęła
Czwarta rewolucja przemysłowa staje się faktem. Nowatorskie rozwiązania, jakie ze sobą niesie, nie omijają również logistyki. Zorganizowane przez Linde w maju bieżącego roku wielkie wydarzenie – druga edycja World of Material Handling – stanowiło wyjątkową okazję do zapoznania się z głównymi zagadnieniami nowoczesnej intralogistyki. Indywidualizacja, łączność, innowacyjne systemy zarządzania energią oraz automatyzacja to te aspekty, które mają swoje odzwierciedlenie w najnowszych rozwiązaniach i produktach Linde.
pobierz
Sprawdzam
Numer 1/2016
Sprawdzam
Koniec roku często wiąże się z podsumowaniami, wyciąganiem wniosków na przyszłość, analizą tego, co nam nie wyszło, a następnie – z sumiennym postanowieniem poprawy i obraniem nowych celów. Czy zatem zgodnie z powszechną modą postanowiliśmy sobie, iż od Nowego Roku zmieniamy swoje życie na lepsze? Co udało nam się zrobić przez kilka ostatnich miesięcy? Nadszedł teraz czas, gdy warto powiedzieć sobie „Sprawdzam!”
pobierz
BHP w pracy wózkiem widłowym
Numer 4/2015
BHP w pracy wózkiem widłowym
Obecnie wózki widłowe są niezastąpione w branży logistycznej i stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego magazynu. Mając na uwadze, jak istotna jest dbałość o zdrowie i życie osób na co dzień wykonujących swoje obowiązki, postanowiliśmy kontynuować wcześniej poruszany temat „20 zasad bezpiecznej pracy wózkiem widłowym”. W niniejszym numerze Linde Partnera opisujemy zagrożenia, z jakimi podczas codziennych obowiązków mogą się spotkać operatorzy wózków oraz inni pracownicy magazynów.
pobierz
BHP w pracy wózkiem widłowym
Numer 3/2015
BHP w pracy wózkiem widłowym
Wszystkie działania prowadzące do zmniejszenia liczby wypadków, w tym podnoszenie świadomości w zakresie BHP zarówno u pracodawców, jak i pracowników jest przejawem realnej troski o zdrowie i życie osób na co dzień wykonujących swoje obowiązki. Mając świadomość tego, jak ważna jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego, postanowiliśmy uzupełnić wcześniej poruszony temat BHP o wiedzę z zakresu bezpiecznego użytkowania wózków widłowych.
pobierz
Wakacje – nie przegap!
Numer 2/2015
Wakacje – nie przegap!
Zdrowy balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Urlop pomaga utrzymać efektywność, kreatywność i wigor na wysokim poziomie. Sam wypoczynek zaś jest sprawą bardzo indywidualną, tak samo jak praca i inne sfery życia człowieka. Oznacza to, że każda osoba może efektywnie wypoczywać i regenerować siły w zupełnie inny sposób. Nie ma jednej, takiej samej dla wszystkich recepty na efektywny wypoczynek.
pobierz
Odpowiedzialne systemy BHP
Numer 1/2015
Odpowiedzialne systemy BHP
To prawda, że przede wszystkim od racjonalnego podejścia do pracy pojedynczego pracownika zależy bezpieczeństwo zarówno jego, jak i innych osób zatrudnionych w organizacji. Tworzenie systemów niwelujących niebezpieczne zachowania staje się niezbędną wręcz ochroną nie tylko przed wypadkiem, ale także podstawą obrony przed późniejszymi rozbudowanymi roszczeniami. O dostępnych systemach wspierających skuteczność w zakresie BHP piszemy w Temacie Numeru.
pobierz
Święty spokój na święta
Numer 4/2014
Święty spokój na święta
Jak uniknąć „świątecznej gorączki” i załatwiania wszystkiego w ostatniej chwili? Jak zadbać o wszystko i nie wyczerpać sił? W jaki sposób zaplanować, a następnie przygotować świąteczną listę zakupów? Jest kilka sposobów ułatwiających przygotowania przedświąteczne, które warto poznać, gdyż niewykluczone, że dzięki nim święta staną się czasem wypoczynku i doświadczania błogiego spokoju.
pobierz
W informacyjnej sieci
Numer 3/2014
W informacyjnej sieci
Długie jesienne wieczory to czas spędzany dość często w domowym zaciszu. Sprzyja to surfowaniu po Internecie w najprzeróżniejszych celach: od czytania artykułów-poradników, przez zakupy w e-sklepach, po zawieranie nowych znajomości i podtrzymywanie istniejących. Co Internet oferuje użytkownikom? Dlaczego tak wiele osób daje się schwytać w jego „informacyjną sieć? Odpowiedzi na te i inne pytania należy szukać na stronach z Tematem Numeru.
pobierz
Paradoks czasu
Numer 2/2014
Paradoks czasu
Wyniki badań TNS Digital Life wskazują na to, że przeciętny użytkownik Internetu w Polsce spędza przed komputerem prawie 18 godzin tygodniowo, co daje około 70 godzin na miesiąc i prawie 1 000 na rok. Wniosek powyższych badań jest prosty i, po przedstawieniu liczbowym, odrobinę bolesny – za ponad miesięczną aktywność przed komputerem, niestety nikt nie wypłaca pensji. Czas to pieniądz - między efektywnym zarządzaniem a świadomym marnotrawieniem.
pobierz
Zmiana na światową skalę
Numer 1/2014
Zmiana na światową skalę
Na temat numeru wybraliśmy kwestię bardzo istotną, a także bliską wszystkim kierowcom. Ciągle rosnąca liczba aut zmusza do poszukiwań nowych rozwiązań w zakresie pozyskiwania energii. Ideałem byłaby oczywiście energia uzyskana z łatwo dostępnych źródeł, do tego nie zanieczyszczająca środowiska. Czy dotychczasowe osiągnięcia, a także przyszłe odkrycia naukowców w dziedzinie energetyki mogą zrewolucjonizować obecny kształt transportu?
pobierz
Reputacja - dobro trudno uchwytne
Numer 4/2013
Reputacja - dobro trudno uchwytne
W ramach Tematu Numeru na warsztat tym razem wzięta została reputacja i jej znaczenie dla firm. Nie do końca wiadomo, czy dobra reputacja przenosi się w bezpośredni sposób na wartość firmy i jej podstawowe wskaźniki ekonomiczne. Bardziej pewni jednak możemy być tego, że zła opinia na takie miary się już przekłada. Autor artykułu ze strony 9 zastanawia się nad tym, kiedy tworzy się dobre imię, czy i w jakich sytuacjach można je stracić, a także czy i w jaki sposób się je odbudowuje.
pobierz
Człowiek i wibracje
Numer 3/2013
Człowiek i wibracje
Tym razem na temat numeru wybraliśmy kwestię bardzo istotną dla wszystkich użytkowników wózków widłowych, a mianowicie wibracje. Wyjaśniamy jak tę kwestię regulują przepisy prawne, przybliżamy wpływ wibracji na ludzkie zdrowie oraz opisujemy rozwiązania, które znacząco obniżają ich poziom, a tym samym chronią operatorów i poprawiają tak ważny komfort ich pracy.
pobierz
Etyka a menedżer
Numer 2/2013
Etyka a menedżer
Autor artykułu będącego tematem numeru tym razem podejmuje kwestię etyki w biznesie. Za pomocą plastycznych obrazów i przykładów z życia wziętych rysuje wyraźną granicę pomiędzy dobrem a złem, a co więcej wskazuje, że ta granica nie zawsze pokrywa się z linią wytyczoną przez przepisy prawa. Artykułem zaczynającym się na stronie 11 przekonujemy, że etyka i odpowiedzialność społeczna po prostu się opłacają i to zarówno wszelkim organizacjom, jak i pojedynczym osobom.
pobierz
Po pierwsze – bezpieczeństwo!
Numer 1/2013
Po pierwsze – bezpieczeństwo!
Po wielkich katastrofach często słyszymy pytania, czy można było zapobiec danej tragedii.…Ta, oraz wiele innych historii dowodzi, że zapobiec tragedii może tylko bezkompromisowe stawianie na niezawodność, trwałość i bezpieczeństwo, rozumiejąc wiążące się z tym koszty, gdyż te, które przyjdzie nam ponieść po wypadku czy katastrofie zawsze okażą się wyższe.…
pobierz
Logistyczna układanka
Numer 4/2012
Logistyczna układanka
...transport dużych, ciężkich towarów istnieje od niepamiętnych czasów. Z tą różnicą, że sięgając aż do czasów bardzo, bardzo zamierzchłych był on realizowany w zupełnie inny sposób niż dziś, a organizatorzy transportu mieli przed sobą niezły orzech do zgryzienia chcąc przetransportować jakikolwiek duży czy ciężki ładunek...
pobierz
Usługi a zarządzanie jakością
Numer 3/2012
Usługi a zarządzanie jakością
Wiedza, która każdemu się przyda, chociażby dlatego, że po prostu warto ją mieć, zostaje odkryta przed naszymi Czytelnikami w dwóch bardzo ciekawych artykułach z cyklu ‘case studies’. Nawiązując do tematu z okładki, każdy z nas zna pojęcie ‘usług’. Każdy z usług korzysta. Ale czy ktokolwiek zastanawiał się kiedykolwiek czym w istocie one są, z czego się składają i co tak naprawdę sprawia, że zapewniają pełną satysfakcję końcowego odbiorcy? Na te i wiele innych pytań odpowiada artykuł „Usługi, a zarządzanie jakością”
pobierz
Czym właściwie jest e-commerce?
Numer 2/2012
Czym właściwie jest e-commerce?
„E–commerce czyli handel elektroniczny to niezwykle duża i rozwijająca się w bardzo szybkim tempie gałąź rynku. Sam termin wszedł do użycia w 1997 r. i został wykreowany przez IBM, a kryje się pod nim działalność gospodarcza obejmująca transakcje kupna i sprzedaży za pośrednictwem środków i urządzeń elektronicznych (telefon stacjonarny i komórkowy, faks, Internet, telewizję). Najbardziej popularną metodą handlu elektronicznego jest handel internetowy, zaś jego najbardziej powszechną formą są sklepy i aukcje internetowe.”…
pobierz
Design w produkcji przemysłowej
Numer 1/2012
Design w produkcji przemysłowej
Design – słowo, które z pewnością częściej kojarzy się z grafi ką, modą, czy wyposażeniem wnętrz niż z wzornictwem przemysłowym. A jednak… LINDE MH i Porsche Engineering obchodzą właśnie trzydziestą rocznicę swojej współpracy. W przeszłości zespół Porsche brał udział w stworzeniu kilku pojedynczych serii wózków. Obecnie design wszystkich naszych produktów został przedefiniowany tak, aby łączyło je wspólne „DNA” – jednolity element wyróżniający wszystkie wózki LINDE.
pobierz
Logistyka przyszłości
Numer 4/2011
Logistyka przyszłości
Do 2020 roku większość ludzi na świecie, głównie mieszkańców krajów rozwiniętych i wschodzących, będzie w stałym kontakcie online a trzy miliardy przedsiębiorców będzie prowadziła działalność biznesową wyłącznie w sieci. Raport grupy Deutsche Post DHL (DPDHL) pod tytułem „Dostarczamy Jutro – potrzeby klientów w 2020 roku i później”…
pobierz
Negocjacje handlowe w trudnych czasach
Numer 3/2011
Negocjacje handlowe w trudnych czasach
W okresie prosperity wcale nie jest łatwo przygotować się na trudny czas, a im dłużej trwa dobra passa, tym mniej wierzymy w zły scenariusz. Podobnie jak zima drogowców, złe czasy zawsze zaskakują i przychodzą wybitnie nie w porę. Ale spokojnie. Są i na to metody…
pobierz
Platforma Internetowa B2B
Numer 2/2011
Platforma Internetowa B2B
Innowacja według jednej z licznych definicji jest procesem polegającym na przekształcaniu istniejących możliwości w nowe idee i wprowadzeniu ich do praktycznego zastosowania. Innowacyjne przedsiębiorstwa uzyskują średnio o 13% wyższe tempo wzrostu, a także sześciokrotnie wyższy zysk operacyjny [EBIT]. To chyba wystarczająca motywacja, aby spojrzeć na świat inaczej.
pobierz
Optymalne rozwiązania magazynowe
Numer 1/2011
Optymalne rozwiązania magazynowe
Świat automatyzacji procesów magazynowych należy do najbardziej dynamicznych środowisk w logistyce. W świetle ciągle zmieniających się warunków pracy i otoczenia wytworzonych przez urządzenia i maszyny wokół człowieka, szczególnego znaczenia nabiera pojęcie ergonomii miejsca pracy…
pobierz
Konferencja MODERN WAREHOUSE 2010
Numer 4/2010
Konferencja MODERN WAREHOUSE 2010
Współczesna psychologia społeczna, szczególnie jej kierunek behawioralny, prowadzi intensywne badania nad mechanizmami podejmowania przez nas decyzji, a wiedza na ten temat jest bardzo mocno wykorzystywana „biznesowo”, we wszelkich kampaniach marketingowo-reklamowych, czy „politycznie”, w marketingu politycznym; dziś politycy zostają bardzo często… „produktem” swoich departamentów PR.
pobierz
Logifactoring - nowe oblicze logistyki
Numer 3/2010
Logifactoring - nowe oblicze logistyki
Jaki jest na dzień dzisiejszy poziom zaawansowania logistycznego klientów operatorów logistycznych np. firm produkcyjnych? Czy operator logistyczny nie wykorzystuje nieudolności logistycznej klienta produkcyjnego?
pobierz
Zarządzanie środowiskiem
Numer 2/2010
Zarządzanie środowiskiem
Postępowanie w stosunku do środowiska naturalnego zależy od uświadomienia sobie potrzeby ograniczenia, czy nawet wyeliminowania, naszego wpływu na szeroko rozumiane zaśmiecanie i zatruwanie otaczającego nas świata...
pobierz
Budowanie marki narodowej produktu
Numer 1/2010
Budowanie marki narodowej produktu
Czy marka narodowa produktu – z punktu widzenia osiągnięcia korzyści rynkowych – jest pożądaną wartością, dającą możliwość uzyskania przez tę markę przewagi konkurencyjnej na rynku?
pobierz
Przywództwo w czasach wielkiego kryzysu
Numer 4/2009
Przywództwo w czasach wielkiego kryzysu
Prawdziwy lider powinien wyznaczać cele i wytyczać wartości, z którymi będą identyfikować się inni...
pobierz
Mechanizm Podejmowania decyzji
Numer 3/2009
Mechanizm Podejmowania decyzji
Jak radzić sobie, aby nasze oceny i decyzje uodpornić na błędy, które możemy popełniać? Jak oceniać i jak podejmować decyzje, aby zwiększyć nasze szanse na odniesienie sukcesu?
pobierz
Zintegrowany łańcuch dostaw
Numer 2/2009
Zintegrowany łańcuch dostaw
O łańcuchu dostaw w logistyce napisano tyle, że tak naprawdę prawie wszystko jest już jasne. Jednak jeśli spytać pracowników firm logistycznych o to, czym jest łańcuch dostaw… nie wszyscy potrafią sensownie wytłumaczyć ten termin.
pobierz
Zarządzanie przez jakość
Numer 1/2009
Zarządzanie przez jakość
Idea polepszania jakości produktów poprzez globalne spojrzenie na organizację i procesy w niej zachodzące...
pobierz
Wsparcie ze strony E-Commerce
Numer 4/2008
Wsparcie ze strony E-Commerce
E-Commerce, e-CRM, e-Business , terminy te, niezależnie od zrozumienia zagadnienia, pojawiają się coraz częściej w środowisku biznesowym.
pobierz
Bliżej konsumenta
Numer 3/2008
Bliżej konsumenta
W obecnych czasach decyzje Klienta nie zależą tylko od jakości produktu lub usługi, ale przede wszystkim od relacji, jakie ma on z ich dostawcą.
pobierz
Klient chce tu i teraz
Numer 2/2008
Klient chce tu i teraz
Efektywna obsługa konsumenta
pobierz

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.