Linde

Ergonomia

Przykład: Ergonomia
Celem strategii ergonomii Linde Material Handling jest osiągnięcie idealnej interakcji pomiędzy kierowcą i pojazdem. Cel ten został osiągnięty dzięki połączeniu innowacyjnych komponentów, takich jak: system dwóch pedałów, ergonomiczna kierownica, Linde Load Control i obrotowy fotel
Linde zarejestrował swój patent na system dwóch pedałów w 1958 roku. Obie stopy spoczywają na pedałach, za pomocą których pojazd jest kierowany do przodu lub do tyłu. Prościej się po prostu nie da. W takim układzie hamulec nie jest potrzebny. Wózek widłowy staje, gdy kierowca zdejmuje stopę z pedału. Ergonomiczna kierownica wyposażona jest w uchwyt, dzięki czemu wózek widłowy może być całkowicie sterowany przy użyciu lewej ręki. Kontrola Załadunku Linde (Linde Load Control) zawiera joystick zintegrowany z podłokietnikiem. Ułatwia to precyzyjne, łatwe i bezwysiłkowe sterowanie. Dzięki obrotowemu fotelowi kierowca ma nieograniczone pole widzenia podczas zawracania. Fotel został stworzony ergonomicznie, z regulacją pleców. To wszystko sprawia, że praca na wózkach widłowych Linde jest tak przyjemna, jak to tylko możliwe.
Korzyści dla ludzi
Doskonała ergonomia i technologia wózków widłowych pozwala na precyzyjną pracę. Redukuje stres i zmęczenie kierowcy. Liczne innowacyjne elementy zapewniają mu komfort pracy i bezpieczeństwo. Na przykład, dzięki obrotowemu fotelowi martwy punkt jest w czasie zawracania zredukowany. Wraz z lepszą koncentracją podnosi się również bezpieczeństwo w czasie transportu.
Korzyści dla środowiska
Praktyczna ergonomia sprawia, że praca jest bardziej wydajna i że towary są sprawniej przeładowywane. W rezultacie liczba wózków widłowych może zostać zredukowana. Ergonomia połączona z napędem hydrostatycznym minimalizują również ilość wypadków.
Czy to się opłaca?
Dzięki współdziałaniu systemu dwóch pedałów i Linde Load Control szybkość pracy wzrasta o 20 procent. Dodatkowo koncepcja ergonomicznej obsługi i hydrostatyczny napęd usprawniają załadunek towarów, zmniejszając przy tym zużycie energii.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.