Linde

Koncepcje napędu

Przykład: Koncepcje napędowe
Dostępność takich źródeł energii jak gaz ziemny i ropa naftowa jest ograniczona. Ich cena rośnie, zaś ich konsumpcja szkodzi środowisku naturalnemu. W związku z tym bierzemy na siebie technologiczne wyzwania - Linde Material Handling intensywnie pracuje nad opracowaniem alternatywnych technologii napędu. W ten sposób stara się stworzyć pojazdy tak przyjazne środowisku, jak to tylko możliwe.
Na dzisiejszym etapie zaawansowania technologicznego zastosowanie elektrycznego napędu w wózkach widłowych jest dla środowiska najbardziej przyjaznym rozwiązaniem. Dzięki licznym innowacjom technologicznym nowe wózki widłowe Linde o napędzie elektrycznym wyznaczają normy skuteczności i oszczędności. Niemniej, wobec wielkiego zapotrzebowania, ich skuteczność nie jest jeszcze wystarczająca. Wózki widłowe z silnikami spalinowymi są pod tym względem lepsze. Linde opracowuje rozmaite technologie, które oszczędzają paliwo. Na przykład automatyczne napędy start-stop - wózki widłowe są przeciętnie w stanie uśpienia przez 30 procent ich czasu pracy. Pod względem energooszczędności napęd hybrydowy jest także obiecującym rozwiązaniem, w ramach którego silniki elektryczne i spalinowe uzupełniają się nawzajem. Energia powstała w trakcie hamowania, może zasilić baterię. Co więcej przyspieszenie wyzwala dodatkową energię poprzez uruchomienie napędu elektrycznego jako dodatek do silnika spalinowego.
Jednak tylko użycie ogniwa paliwowego zasilanego wodorem sprawi, że pojazd nie będzie emitował szkodliwego dla środowiska dwutlenku węgla. Linde pracuje nad tym wraz ze swoimi partnerami. Dopóki cel ten nie zostanie osiągnięty, wydaje się, że gaz będzie stanowić najlepsze pośrednie rozwiązanie. Jego wydajność jest nieco niższa, ale niższa jest także emisja dwutlenku węgla, niż w przypadku paliw konwencjonalnych.
Korzyści dla ludzi
Ogniwa paliwowe oraz elektryczne i hybrydowe napędy startują i pracują bardzo cicho, bez turkotu. Dzięki temu są bardziej komfortowe. Powietrze jest czystsze i nie ma sadzy. Czynniki te mają pozytywny efekt dla warunków pracy i sprawiają, że operatorzy pracują w zdrowszym otoczeniu.
Korzyści dla środowiska
Silniki przyszłości będą bardziej wydajne i oszczędne oraz będą emitowały mniej zanieczyszczeń, takich jak sadza czy dwutlenek węgla. Długoterminowym celem jest stworzenie alternatywnych technologii napędowych, które obyłyby się bez ropy naftowej i gazu, dzięki czemu nie wytwarzałyby sadzy i CO2.
Czy to się opłaca?
W ciągu ostatnich dziesięciu lat cena ropy wzrosła niemal trzykrotnie. Nie trudno zauważyć, że ceny paliw kopalnych rosną coraz szybciej. Z tego powodu Linde pracuje nad dalszym zmniejszeniem kosztów obsługi swoich maszyn. Efektem tych starań jest nowa generacja wózków widłowych, w których napęd elektryczny stanowi atrakcyjną alternatywę. Ogniwo paliwowe i technologia hybrydowa zyskują na znaczeniu w kontekście coraz bardziej restrykcyjnych norm emisji spalin. W przyszłości ich wydajność zwiększy się jeszcze bardziej.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.