Linde

Ludzkie wibracje

Przykład: Ludzkie wibracje
Linde Material Handling od ponad 20 lat prowadzi intensywne badania nad wypracowaniem technologii zmniejszających drgania pojazdów. Linde MH jest światowym liderem w redukcji tzw. „ludzkich wibracji”.
Powyższe zagadnienie stało się przedmiotem dyrektywy Unii Europejskiej „Wibracja” 2002/44/EC, która weszła w życie 8 marca 2007. Dyrektywa wprowadza w tym zakresie wyraźne wskazówki: zobowiązuje firmy do ochrony swoich pracowników przed hałasem i wibracjami. Wózki widłowe Linde plasują się znacznie poniżej dopuszczalnych limitów zawartych w dyrektywie
Sukces ten został osiągnięty dzięki kombinacji rozmaitych osiągnięć technologicznych. W najnowszej generacji wózków widłowych zastosowaliśmy innowacyjne rozwiązanie, które polega na bezpośrednim połączeniu masztu z osią typu kombi. Tworzą one jakby cylinder odseparowany od kabiny kierowcy oraz ramy pojazdu przez gumowy wspornik. Ponadto, amortyzowany powietrzem, zawieszony fotel skutecznie ochroni kierowcę przed szkodliwymi wstrząsami, wibracjami i wahnięciami.
Korzyści dla ludzi
Wstrząsy i wibracje powodują szczególne obciążenia dla kręgosłupa operatora. Prowadzą one do bólów głowy i problemów z kręgosłupem. Odbija się to negatywnie na koncentracji oraz także – w następstwie problemów zdrowotnych – na satysfakcji operatora z pracy. Minimalizacja ludzkich drgań zabezpiecza zdrowie pracownika i zwiększa jego zadowolenie.
Korzyści dla środowiska
Dobre pod względem technologicznym warunki pracy zmniejszają ryzyko wypadków, które powodują uszkodzenia pojazdów i transportowanych towarów. Zmniejszenie ludzkich drgań zabezpiecza więc infrastrukturę oraz towary, przez co przyczynia się do ochrony środowiska.
Czy to się opłaca?
Inwestowanie w warunki pracy popłaca - zmniejsza się bowiem ilość urlopów zdrowotnych, zaś motywacja i wydajność wzrastają. Zwrot z inwestycji może osiągnąć aż 5 procent.

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.