Linde

Wózek wysokiego składowania Linde Serii 1120, R14-R20

Nagroda reddot za design 2013r.
 
Producent:
Linde Material Handling GmbH, Aschaffenburg, Germany

Design:
Porsche Engineering Group (Stefan Stark, Michael Mauer), Germany
1 lipca wózki wysokiego składowania Linde R14-R20 zostały nagrodzone przez znany na całym świecie „red dot design award” w Essen, Niemcy. Wysokiej rangi jury z całego świata było pod wrażeniem konstrukcji wózka z dynamicznym kształtem i przyciągającymi wzrok kolorami czerni oraz czerwieni Linde. Decyzja sędziów o przyznaniu nagrody dla Linde, świadczy o wysokiej wartości wprowadzanych zmian wyglądu wózków od tradycyjnej maszyny roboczej do zindywidualizowanej, bardzo zwinnej i mocnej maszyny przemysłowej: „Wózki wysokiego składowania serii R zostały zaprojektowane jako wyrafinowane miejsca pracy i zapewniające wyjątkowy poziom jakości”.

Dla Linde Material Handling (MH) wygląd wózka jest integralną częścią marki. Poprzez kształt oraz design wózka, Linde MH może przekazywać wartości swojej marki, takie jak wydajność, ergonomia operatora, bezpieczeństwo, wytrzymałość i niezawodność w sposób widoczny i namacalny. Mając to na uwadze, filozofią projektowania firmy jest „forma przekazuje funkcjonalność”. Do tej pory największy w Europie producent wózków otrzymał około dwudziestu nagród za projekt dla szerokiej gamy modeli z jego oferty. Patrząc w przyszłość wygląd wózków i długoletnia współpraca firmy z Porsche Engineering są kluczowymi czynnikami które definiują tożsamość wózków Linde – obraz który jest stale rozwijany.

Nie tylko wygląd nowych wózków wysokiego składowania Linde sprawił wrażenie na jury – szereg oferowanych przez wózki usprawnień technicznych i dostosowywane stanowisko pracy operatora. Jednym z technicznych usprawnień jest nowa koncepcja masztu, która posiada mocniejsze profile dla wysokości podnoszenia do 13.0 metrów. Wysoce odporna na pęknięcia wzmacniana szyba szklana dachu, dostępna jako opcja, zapewnia kierowcy optymalną widoczność ładunku podczas pracy. Konsola sterująca oraz pneumatycznie amortyzowany fotel są regulowane, pozwalając operatorowi dostosować miejsce pracy do wzrostu i wagi. Wózek został również wyposażony w opcje, które chronią operatora przed wstrząsami i wibracjami, takie jak nowy system amortyzacji, który izoluje kabinę operatora od reszty chassis.

 

Nasz serwis używają plików cookies. Klikając „Akceptuję” lub korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na politykę prywatności i cookies Linde Material Handling Polska sp. z o. o..

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.