Elektryczne wózki widłowe E20 – E35
Nowa definicja zwrotnościW aplikacjach wewnątrz pomieszczeń manewrowość wózka widłowego jest czynnikiem decydującym o jego wydajności. Jeśli operator może łatwo i szybko manewrować wózkiem w wąskich korytarzach między regałami i na zakrętach, osiąga on wysoką wydajność przeładunkową i może liczyć na maksymalną wydajność przez wiele godzin. Dlatego też nowe elektryczne wózki widłowe E20 – E35 Linde charakteryzują się wyjątkową zwrotnością i oferują maksymalną wydajność w magazynach.
Charakteryzuje je kompaktowa budowa i wyjątkowa manewrowość. Już w modelach standardowych operatorzy mogą cieszyć się zupełnie nowymi wrażeniami z jazdy. Każdy szczegół poprzedniej generacji wózków został dokładnie przeanalizowany, a wszystkie maszyny, które bazują na wspólnej platformie dla wózków z przeciwwagą, zostały zoptymalizowane pod kątem najlepszej ergonomii. W wózkach tych zastosowano szereg rozwiązań konstrukcyjnych z wózków spalinowych, które oferują duże zalety ergonomiczne, jak np. elastomerowe łożyska pierścieniowe, które oddzielają oś skrętną i podwozie.
Wózki widłowe na każdą potrzebę
Oprócz modeli E (elektrycznych), nowa generacja wózków widłowych z przeciwwagą skonstruowanych na jednej technologicznej platformie obejmuje również wózki elektryczne X20 – X35 oraz wózki H20 – H35 zasilane olejem napędowym i gazem. Wszystkie te trzy modele oznaczają koniec dotychczasowego podziału na konstrukcje wózków spalinowych i elektrycznych oraz umożliwiają klientom korzystanie z najlepiej dostosowanych do ich potrzeb maszyn – niezależnie od systemu zasilania i bez utraty wydajności.
Dowiedz się więcej o platformie wózków widłowych z przeciwwagą.
Najwydajniejszy wózek widłowy do aplikacji wewnętrznych
Elektryczne wózki widłowe E20 – E35 są najwydajniejszymi wózkami przeznaczonymi do pracy wewnątrz budynków. Jest to wynikiem zastosowania po raz pierwszy synchronicznego silnika reluktancyjnego, który znacznie poprawia parametry wydajności i wyraźnie zwiększa efektywność energetyczną. Dodatkowo użytkownik ma możliwość swobodnego wyboru systemu energetycznego spośród baterii kwasowo-ołowiowych, litowo-jonowych lub ogniw paliwowych. Oznacza to, że wózki elektryczne firmy Linde bez problemu wpasują się w każdą koncepcję klienta. Bezprzewodowy dostęp do danych maszyny umożliwia integrację z systemami logistycznymi, bezpieczeństwa i zarządzania flotą. Informacje o użytkowaniu i stanie maszyn mogą być analizowane i przetwarzane w celu osiągnięcia jak największej dostępności.
-
Optymalna zdolność manewrowa
-
Synchroniczne silniki reluktancyjne
-
Wydajne rozwiązania energetyczne
-
Load Balancing
Optymalna zdolność manewrowa
Aby zapewnić maksymalną zwrotność, elektryczne wózki widłowe E20 – E35 posiadają dwa niezależne silniki napędowe w osi przedniej. Silniki elektryczne są zintegrowane z osią napędową i obracają się w przeciwnych kierunkach przy pełnym kącie skrętu kierownicy. Dzięki osi skrętnej Combi dwa tylne koła można ustawić pod kątem prawie 90 stopni w stosunku do osi podłużnej maszyny. Dzięki temu podczas zawracania wózek jest w stanie jechać idealnie po okręgu.
Synchroniczne silniki reluktancyjne
Nowo opracowane synchroniczne silniki reluktancyjne zapewniają optymalną wydajność i wyższą sprawność energetyczną niż konwencjonalne systemy we wszystkich klasach wydajności.
Wydajne rozwiązania energetyczne
Baterie litowo-jonowe lub ogniwa paliwowe firmy Linde zwiększają dostępność i długoterminową wydajność elektrycznych wózków widłowych w wymagających operacjach wielozmianowych. Do ich wyjątkowych zalet należy wysoki poziom ogólnego bezpieczeństwa i optymalna koordynacja między maszyną a systemem zasilania.
Load Balancing
Z pomocą systemu Load Balancing każdy klient może opracować strategię ładowania, która pasuje do jego lokalnej infrastruktury energetycznej. Celem tego jest uniknięcie kosztownych szczytów zapotrzebowania na energię (Peak Power Management) oraz ograniczenie poboru mocy ładowania zarówno w ujęciu statycznym, jak i dynamicznym.
Jazda jak po chmurach
Jedną z wyjątkowych zalet elektrycznych wózków widłowych E20 – E35 jest ich ergonomia, która zapewnia maksymalny komfort i łatwość obsługi, co umożliwia bezpieczną i niemęczącą pracę przez wiele godzin. Temperatura otoczenia ma decydujący wpływ na samopoczucie operatora, a tym samym na jego wydajność. W celu zapewnienia optymalnej temperatury wózki widłowe mogą być opcjonalnie wyposażone w klimatyzowaną kabinę z systemem wentylacji o ośmiu dyszach – to komfortowa opcja, która do tej pory była dostępna tylko w wózkach spalinowych. Kompleksowa koncepcja oddzielenia z elastomerowym łożyskiem pierścieniowym, dzięki której wstrząsy na osi przedniej są absorbowane i która doskonale sprawdziła się w wózkach widłowych z silnikiem Diesla i silnikiem gazowym, zmniejsza fizyczne obciążenie operatora. Dzięki temu użytkownik jest optymalnie chroniony przed wstrząsami i drganiami podczas jazdy po progach lub szynach prowadzących.
-
Stanowisko operatora
-
Optymalna widoczność
-
Podłokietnik
-
Wersje fotela
-
Wyświetlacz
-
Klimatyzowana* kabina
-
Mechaniczne oddzielenie masztu, osi napędowej i skrętnej
-
Elastomerowe łożyska pierścieniowe
-
Elektroniczna amortyzacja pozycji krańcowych masztu
Stanowisko operatora
Dzięki obszernej kabinie nowej generacji operator ma do dyspozycji znacznie więcej miejsca niż w elektrycznych wózkach widłowych poprzednich serii.
Optymalna widoczność
Smuklejszy przedni słupek kabiny, wąskie profile masztu i dostępny opcjonalnie wzmocniony szklany dach zapewniają optymalną widoczność. Operator ma widok zarówno na ładunek, jak i na otoczenie we wszystkich kierunkach.
Podłokietnik
Dostępny w kilku wariantach podłokietnik zapewnia optymalne podparcie ręki i ergonomiczną obsługę wszystkich najważniejszych funkcji. Oprócz sprawdzonego systemu Linde Load Control w podłokietniku zintegrowano dodatkowe elementy obsługi, które można elastycznie konfigurować.
Wersje fotela
Szeroka gama wersji foteli – dzięki takim opcjom jak zawieszenie pneumatyczne, podparcie lędźwi czy podgrzewanie i wentylacja siedziska – zapewnia dodatkowy komfort i aktywną ochronę przed wadami postawy.
Wyświetlacz
Na dostępnym w standardzie wyświetlaczu o przekątnej 3,5 cala operator błyskawicznie widzi wszystkie najważniejsze informacje (np. wskaźnik naładowania baterii, lampki ostrzegawcze czy godziny pracy). Opcjonalny 7-calowy wyświetlacz pokazuje również obraz np. z dodatkowych systemów kamer.
Klimatyzowana* kabina
Upał i zimno wpływają na samopoczucie operatora, a tym samym na jego produktywność. Dlatego wydajność chłodzenia i ogrzewania dostępnej w ramach opcji klimatyzacji jest odpowiednio wysoka, a przyjemną temperaturę pracy zapewnia system wentylacji z ośmioma dyszami (trzy dysze skierowane na operatora, dwie na przestrzeń na nogi, trzy dysze zapobiegające parowaniu szyby przedniej).
* zawiera węglowodory fluorowane
Mechaniczne oddzielenie masztu, osi napędowej i skrętnej
Dzięki oddzieleniu podwozia od osi skrętnej i masztu wstrząsy spowodowane nierównościami terenu są w znacznie mniejszym stopniu przenoszone na operatora.
Elastomerowe łożyska pierścieniowe
Zastosowanie elastomerowych łożysk do amortyzacji wstrząsów na przedniej osi zapewnia optymalną ochronę operatora również podczas przejeżdżania przez progi, szyny prowadzące czy nierówności terenu.
Elektroniczna amortyzacja pozycji krańcowych masztu
Aby zapobiec przenoszeniu wstrząsów i wibracji na operatora, pozycje krańcowe masztu są elektronicznie amortyzowane podczas podnoszenia i opuszczania wideł, co również zmniejsza zużycie elementów masztu.
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
Elektryczne wózki widłowe E20 – E35 wyznaczają nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa jest zapewnienie operatorowi dobrej widoczności na ładunek i otoczenie. Niski stopień o dużej powierzchni chroni przed urazami podczas wsiadania i wysiadania. Automatyczny hamulec postojowy zapobiega niezamierzonemu stoczeniu się wózka i zmniejsza ryzyko wypadków. Nisko położony środek ciężkości maszyny gwarantuje stabilność na zakrętach. Dostępny w standardzie system Linde Curve Assist dodatkowo redukuje prędkość, co również chroni przed wywróceniem się maszyny. Umieszczone na górze siłowniki pochyłu w połączeniu z odporną na skręcanie konstrukcją masztu zapewniają duży udźwig resztkowy oraz bezpieczną obsługę ładunku na dużych wysokościach podnoszenia. Linde Load Assist ustala udźwig resztkowy za pomocą czujnika ciśnienia i wskaźnika wysokości podnoszenia oraz zmniejsza ryzyko wypadków związanych z wywróceniem się wózka poprzez spowolnienie funkcji podnoszenia i przechylania w zakresie granicznym.
Doskonale zgrany zespół
Dzięki kompleksowej technologii czujników nowe elektryczne wózki widłowe E20 – E35 są idealnie przygotowane do zbierania i przesyłania danych oraz mogą być w pełni połączone z siecią. Dzięki temu idealnie nadają się do integracji z nadrzędnymi systemami zarządzania flotą, takimi jak connect, i cyfrowymi procesami intralogistycznymi. Dane z maszyny można przesyłać i analizować za pośrednictwem bezpiecznego połączenia bezprzewodowego, na przykład w celu predykcyjnego planowania pracy, konserwacji lub zdalnej diagnostyki. Możliwości te gwarantują wysoką dostępność floty. Również aktualizacje i nowe funkcje można zainstalować w bardzo krótkim czasie. Maszyny mogą być lokalizowane za pomocą GPS i przypisywane do następnego miejsca zastosowania.
Otwartość na ulepszenia
Wózki są w standardzie wyposażone w jednostkę transmisji danych, która jest połączona z systemem sterowania maszyny za pomocą magistrali CAN i przesyła dane wózka za pomocą WLAN, Bluetooth lub 4G do własnych serwerów lub do chmury. Daje to gwarancję najwyższych standardów ochrony danych. Podczas pracy do systemu mogą być przekazywane dane użytkowe, takie jak godziny pracy. Dostosowywane do potrzeb raporty, panele z danymi i analizy pokazują użycie, wykorzystanie i potencjał ulepszeń. Zużycie i uszkodzenia mogą być wykryte, zanim pojawią się usterki wymagające naprawy. Zapewnia to stały, wysoki poziom dostępności maszyn.
Serwis według projektu
Każdy szczegół elektrycznych wózków widłowych E20 – E35 został zaprojektowany tak, aby zagwarantować łatwość serwisowania, a tym samym maksymalną dyspozycyjność maszyn. Wszystkie zespoły i podzespoły zostały zoptymalizowane pod kątem minimalnego zużycia, dzięki czemu nakłady na konserwację w całym okresie użytkowania są znacznie niższe niż w przypadku innych maszyn. Części podlegające konserwacji charakteryzują się łatwą dostępnością i prostą wymianą. W razie konieczności naprawy można szybko zdemontować i wymienić ważne podzespoły, takie jak maszt czy napęd. Łączność umożliwia optymalizację procesów serwisowych w oparciu o bezprzewodową transmisję i analizę danych z maszyn, co eliminuje niepotrzebne przestoje. Komunikaty tekstowe na wyświetlaczu prowadzą operatora przez proste procesy konserwacyjne i nie wymagają udziału serwisanta. Zdalna diagnostyka i aktualizacje oprogramowania sprzętowego również pozwalają zaoszczędzić na interwencjach serwisowych i kosztach.
Swobodny wybór źródła energii
Zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę dla coraz większej liczby firm. Linde idzie o krok dalej ze swoimi elektrycznie napędzanymi wózkami widłowymi, dając użytkownikom swobodny wybór źródła energii w postaci baterii kwasowo-ołowiowych i litowo-jonowych. Opcjonalnie wózki mogą być wyposażone w ogniwo paliwowe. Oznacza to, że nowe wózki elektryczne można doskonale zintegrować z systemem zarządzania energią, osiągając maksymalną wydajność energetyczną. Przy zastosowaniu energii pierwotnej wytwarzanej w sposób zrównoważony eksploatacja jest całkowicie wolna od emisji CO2.