Wszechstronne wózki podnośnikowe do magazynów i obszarów produkcyjnych.
10 lip 2024
Nowe wózki podnośnikowe i podwójnego składowania
Wraz z wprowadzeniem wózka paletowego Linde L10 – L16 B, Linde Material Handling (MH) wprowadza na rynek nowy, wyjątkowo kompaktowy wózek podnośnikowy. Oferując udźwig od 1,0 do 1,6 tony i wysokość podnoszenia do 5,47 metra, modele te są zaprojektowane do wykonywania szerokiego zakresu zadań w magazynach i obszarach produkcyjnych. Ich kompaktowa konstrukcja sprawia również, że są idealnym rozwiązaniem przy obsłudze towarów w wąskich korytarzach i strefach załadunku. Dwa inne modele można stosować do przemieszczania palet z zamkniętymi podstawami i różnych typów małych pojemników.
„Trudno znaleźć inną grupę produktów w segmencie sprzętu magazynowego tak wszechstronną jak manualne, wspomagane elektrycznie wózki podnośnikowe,” - mówi Marc Castro, Menadżer Portfolio Wózków Magazynowych w Linde Material Handling.
Te sprawdzone i uniwersalne urządzenia obejmują szeroki zakres zastosowań w magazynowych: układają i przemieszczają palety na obszarach buforowych i strefach kompletacji, transportują materiały na linie produkcyjne, magazynują i pobierają towary oraz pomagają w uzupełnianiu zapasów w supermarketach, a także mogą być używane jako stanowisko robocze. Niezależnie od zastosowania, manewrowość pojazdów jest kluczowa, ponieważ przestrzeń jest niemal zawsze ograniczona – zarówno w wąskich korytarzach, jak i na linii montażowej.
„Każdy centymetr redukcji długości wózka pomaga operatorowi szybciej i bezpieczniej dostarczyć ładunek do celu,” - wyjaśnia ekspert ds. produktu Castro.
Ceramiczne cegły konstrukcyjne i pustaki stropowe Porotherm, dachówki ceramiczne Koramic oraz cegły klinkierowe Terca to połączenie 200 lat tradycji firmy z najnowocześniejszymi technologiami, dzięki którym Wienerberger pozostaje również na polskim rynku liderem jakości i innowacji.
Elastyczne opcje zastosowania
Z tego powodu szczególną uwagę zwrócono na wymiary serii elektrycznych wózków podnośnikowych Linde. „Są to jedne z najbardziej kompaktowych modeli w całym konkurencyjnym środowisku,” - podkreśla ekspert ds. produktu Castro.Najkrótsza wersja Linde L10 B, wyposażona w zintegrowaną baterię litowo-jonową i maszt typu simplex, mierzy zaledwie 568 milimetrów od podwozia do wideł (wymiary l2), z promieniem skrętu wynoszącym 1 420 milimetrów. Seria modeli jest również dostępna z tacą na baterie i akumulatorami kwasowo-ołowiowymi o pojemności znamionowej 200Ah i 250Ah oraz akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności od 3kWh do 6kWh. Oprócz różnych ładowarek, pojazdy mogą opcjonalnie być wyposażone w zintegrowaną ładowarkę, co umożliwia ładowanie pośrednie przy każdym gniazdku.
„Nowe wózki podnośnikowe od Linde są zaprojektowane z nadrzędnym celem bycia jednym wózkiem dla wszystkich możliwych zastosowań,” - podkreśla Menadżer Portfolio Wózków Magazynowych w Linde Material Handling, Marc Castro.
Dostępnych jest pięć różnych typów masztów, które pozwalają dostosować wózki do indywidualnych warunków w firmie klienta. Ponadto, Linde ofertuje-szeroki wachlarz opcji wyposażenia, aby konsultanci ds. sprzedaży mogli skonfigurować wózki do każdego zastosowania: początkowe podnoszenie zapewnia większy prześwit przy pokonywaniu nierównych powierzchni i przejazdach przez rampy, natomiast funkcja podwójnego podnoszenia umożliwia jednoczesny transport dwóch palet na dłuższe odległości. Wózki podnośnikowe Linde L10 – L12 AS z udźwigiem 1,0 i 1,2 tony są dostępne do obsługi palet z zamkniętymi podstawami lub specjalnych nośników ładunkowych.
Bezpieczeństwo, ergonomia i zarządzanie flotą oferują liczne korzyści
Dwa kluczowe elementy są niezbędne do osiągnięcia wydajności: maksymalny komfort obsługi oraz dostosowane wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa, które chroni operatora, ładunek i infrastrukturę magazynu. Asymetryczna głowica dyszla, typowa dla Linde, sprawdza się w tym zakresie, automatycznie utrzymując operatora w obrębie konturów wózka. Dodatkowo, długie ramię dyszla zapewnia, że operator jest w bezpiecznej odległości od wózka, gdy ten jest w ruchu, poruszając się z prędkością do 6 km/h. Niskie podwozie również zwiększa bezpieczeństwo, zapobiegając uwięzieniu stóp operatora. Nową opcją wyposażenia jest aktywna ochrona stóp, która wykrywa kontakt wózka ze stopą i automatycznie hamuje wózek. Inny wariant aktywnie odsuwa wózek od operatora w przypadku kontaktu.
System zarządzania ładunkiem Linde jest dostępny w dwóch wersjach:
- w standardowej wersji system określa wagę ładunku na widłach.
- wersja zaawansowana dodatkowo monitoruje pozostałą pojemność ładunku w czasie rzeczywistym i ostrzega operatora o krytycznych warunkach za pomocą ostrzeżeń wizualnych i dźwiękowych. Jeśli waga ładunku przekracza maksymalną pojemność, system blokuje funkcję podnoszenia, zapobiegając dalszemu podnoszeniu.
Prędkość jazdy i przyspieszenie są również kontrolowane w zależności od wysokości podnoszenia, wagi ładunku i kąta skrętu.
Kolejną ważną funkcją jest łączność z dwukierunkową transmisją danych: umożliwia to aktualizacje oprogramowania i zdalną diagnostykę „over the air”, zwiększając czas pracy pojazdu.
Linde Material Handling GmbH
Linde Material Handling GmbH, spółka należąca do Grupy KION, jest działającym globalnie producentem wózków widłowych i magazynowych oraz dostawcą rozwiązań i usług dla intralogistyki. Dzięki sieci sprzedaży i serwisu, która obejmuje ponad 100 krajów, firma jest reprezentowana we wszystkich głównych regionach na całym świecie.
Kontakt dla mediów:
Katarzyna Zajkowska, e-mail: katarzyna.zajkowska@linde-mh.pl
Heike Oder: +49 (0)6021 99-1277 – E-mail: heike.oder@linde-mh.de