Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Robotyka

Automatyzacja wykorzystująca najnowocześniejsze rozwiązanie nawigacyjne
Wózki autonomiczne od Linde

Automatyzacja może być ważnym elementem kompleksowej optymalizacji wewnętrznych przepływów materiałów. Zastosowanie zautomatyzowanych wózków jest szczególnie przydatne w miejscach, w których proste zadania transportowe i magazynowe muszą być stale powtarzane.

Aplikacje dla rozwiązań automatyzacji

Zautomatyzowane wózki można zintegrować z przepływem materiałów na wiele różnych sposobów. W zależności od pożądanego zastosowania podejmują się różnych zadań transportowych i zapewniają płynny i nieprzerwany przepływ towarów. Niezależnie od tego, czy od podłogi do podłogi, od podłogi do regału, czy od przenośnika do przenośnika: zautomatyzowane rozwiązania są zawsze gwarantowaną zaletą w standardowych aplikacjach.

Przykładowe obszary do automatyzacji

floor-to -floor

Od podłogi do podłogi

W zautomatyzowanych systemach „floor-to-floor“ wózek pobiera jednostkę z posadzki i składa ją na posadzce w miejscu przeznaczenia. Nośniki ładunku są umieszczane w zdefiniowanych strefach odbioru, a następnie transportowane do określonych punktów docelowych. Zaletą systemów floor-to-floor jest to, że poza zautomatyzowanym wózkiem nie jest wymagane żadne inne wyposażenie. Dzięki temu roboty można bardzo szybko zintegrować z niemal wszystkimi fazami procesów logistycznych. Mogą one transportować nośniki ładunków ze strefy przyjęcia towarów do magazynu, z magazynu do strefy produkcji lub ze strefy produkcji do strefy wydawania towarów. Systemy Floor-to-Floor są dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie duża ilość komponentów musi być dostępna w odpowiednim czasie i na ograniczonej przestrzeni.

L-Matic magazyn

Od podłogi do podłogi - przykład referencyjny

Hurtownia hydrauliczna i grzewcza Fritz zatrudnia "autonomiczną parę" - Franek i Gustaw, jak czule nazywają ich pracownicy. Te dwa wózki transportowe serii L-MATIC dostarczone przez Linde pracują na dwie zmiany i wspierają zespół kompletujący zamówienia. Kiedy roboty są potrzebne, kompletujący wysyła im prośbę o transport za pomocą przycisku. Następnie Franek lub Gustaw samodzielnie udają się do jednej z ustalonych lokalizacji, pokonując wymaganą trasę - każdego dnia, bez skomplikowanego oprogramowania. Ponadto nie było potrzeby zmiany infrastruktury; piesi i wózki nadal poruszają się po tych samych trasach co wcześniej - oczywiście bez wypadków. Franek i Gustaw oraz ich ciągła praca pozwalają pracownikom skupić się bardziej na kompletacji, dzięki czemu popełniają mniej błędów i pracują znacznie wydajniej.

floor-to-conveyor-V3

Od podłogi do przenośnika

Systemy Floor-to-floor dla techniki przenośnikowej mogą być stosowane we wszystkich fazach procesów intralogistycznych. Po przyjęciu towaru automatyczne wózki pobierają jednostki ładunkowe z podsadzki i transportują je do odpowiednich stref magazynowych, gdzie przekazują towar technice przenośnikowej magazynu. Może to być w pełni zautomatyzowany magazyn części lub magazyn wysokiego składowania z automatycznymi wózkami do bardzo wąskich korytarzy. W innym popularnym zastosowaniu wózki automatyczne zdejmują gotowe, wyprodukowane towary z przenośnika taśmowego. Stamtąd zabierają jednostkę ładunkową do automatycznego paletyzowania i owijania folią, do magazynu lub bezpośrednio do operatora, gdzie są one układane na posadzce.

.L-MATIC-Loading-Warehouse-02

Od podłogi do przenośnika - przykład referencyjny

W dużych magazynach załadowane palety często muszą pokonać duże odległości, aby dostać się np. z obszaru składowania na przenośnik taśmowy. Jeśli proces ten jest wykonywany ręcznie, często wiąże się z dłuższym czasem i wyższymi kosztami. Rozwiązaniem jest oczywiście: automatyzacja. Na przykład u dużego producenta opakowań papierowych stosuje się wózki transportowe bez operatora (AGV), które niezawodnie i bezpiecznie transportują towary w odpowiednim czasie z punktu odbioru na odpowiedni system przenośników. AGV rozpoznaje towar i umieszcza go na systemie przenośnikowym całkowicie niezależnie. Na przenośnikach zainstalowane są kurtyny świetlne, które zapewniają bezpieczeństwo operatorom i zatrzymjują przenośnik w przypadku zbliżenia się do niego. AGV z kolei komunikuje się z tym systemem bezpieczeńśtwa w momencie podjazdu do przenośnika, co pozwala na bezpieczne odłożenie palety, nie zakłócając jednocześnie pracy przenośników i zapewniając utrzymanie pełnej wydajności procesu logistycznego

automation-conveyor-to-conveyor-V3

Od przenośnika do przenośnika

Systemy od technologii przenośnikowej do technologii przenośnikowej służą głównie do transportu jednostek towarowych pomiędzy stacjonarnymi systemami automatyki. Przykładowo, wózki automatyczne dostarczają niezbędne części z wylotu automatycznego magazynu do wlotu automatycznego zasilania maszyny produkcyjnej. Po zakończeniu procesu produkcyjnego towar jest ponownie przekazywany do magazynu automatycznego lub transportowany do kolejnego etapu przetwarzania (np. do maszyny pakującej w folię). Następnie towar trafia do wysyłki. Tam zautomatyzowane wózki często przenoszą jednostki towarowe na rolki grawitacyjne, aby zostały przydzielone bezpośrednio do bramki wydawczej lub do konkretnego wózka widłowego.

Automated_Trucks-L-MATIC-Moving-Warehouse-01

Od przenośnika do przenośnika - przykład referencyjny

Zwiększony popyt i podwojenie liczby produkowanych sztuk przy jednoczesnym zachowaniu istniejącej infrastruktury – tu właśnie wkracza automatyzacja. Ten producent opakowań szukał rozwiązania do automatycznego składania i bezpiecznego transportu towarów. I znalazł je: wózek Linde L-MATIC transportuje palety z automatycznego robota paletyzującego do automatycznej owijarki do owijania w folię, następnie czeka na owinięcie kartonów w folię i transportuje je do magazynu towarów. „Doskonałą cechą rozwiązania Linde L-MATIC jest to, że jest ono stale rozwijane i nie zmusza nas do zmiany naszej infrastruktury“ – wskazuje klient. Dzięki prostej obsłudze i elastycznym opcjom załadunku, wózki AGV mogą być płynnie zintegrowane z istniejącymi procesami i pozwalają klientowi utrzymać produkcję na pełnych obrotach. Cztery wózki AGV są już w użyciu i planowane są kolejne integracje.

automation-conveyor-to-rack-V1

Od techniki transportowej do regału

Systemy transportu z przenośników do regałów są często stosowane w sytuacjach, gdy wymagane jest pośrednie składowanie jednostki ładunkowej w celu zapewnienia ciągłego zaopatrzenia maszyn produkcyjnych. Zautomatyzowane wózki transportują wymagane części z regału pośredniego do przenośników taśmowych przed maszynami produkcyjnymi. Następnie części są transportowane z maszyny z powrotem do regału, gdzie są ponownie tymczasowo przechowywane przed ostatecznym opuszczeniem magazynu. Systemy transportu z przenośników do regałów są często wykorzystywane przez branżę automotive do dokładnego zaopatrywania zsynchronizowanego procesu produkcyjnego w tej branży. W przemyśle opakowaniowym, uroboty AGV transportują gotowe produkty do obszaru wysyłki, gdzie są one przenoszone na grawitacyjne przenośniki rolkowe lub stojaki, aby były dostępne do wydawania.

automation-conveyor-to-rack-V2

Od podłogi do regału

Systemy typu „floor to shelf“ mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Są one często używane do przyjmowania towarów, gdzie otrzymany towar jest transportowany na półki. Następnie może być transportowany z regału do magazynu na posadzkę, gdzie może być odbierany przez pracowników. Systemy floor to rack są niezwykle elastyczne i pozwalają na różnorodne zastosowania, ponieważ do układania jednostek ładunkowych na podłodze nie jest potrzebny żaden specjalny sprzęt. Alternatywnie, towary przeznaczone do pośredniego składowania mogą być transportowane z podłogi na inny regał. Opcja ta jest często wykorzystywana w sytuacjach, w których konieczne jest zapewnienie terminowych dostaw do maszyn produkcyjnych, nawet jeśli główny magazyn znajduje się daleko od miejsca docelowego.

Przetestuj rozwiązanie - wózki demo

Posiadamy najwiekszą w Polsce flotę wózków demo!

Nasz programista szybko zaprogramuje dla Państwa robota, aby pokazać nasze rozwiązania AGV „w akcji“ => w Państwa magazynie i z Państwa ładunkami.

Takie testy nazywamy PoC – Proof of Concept

Nasze roboty wyposażone są w najbardziej innowacyjny system geonawigacji z nowoczesną technologią LIDAR (Light Detection and Ranging), który daje nam unikalne korzyści wzgledem pozostałych rozwiązań na rynku:

  • Nie wymaga od Państwa żadnej modyfikacji w infrastrukturze
  • Jest najbardziej elastycznym rozwiązaniem pod kątem miejsca pracy wózka i procesu
  • Pełna skalowalność
  • Bardzo szybki do wdrożenia

Robotics

Skontaktuj się z nami!

Nasi specjaliści ds. robotyki czekają na Twoje zapytanie.

agv@linde-mh.pl

Co możemy dla Ciebie zrobić?

  • przeanalizujemy potrzeby magazynowe Twojej firmy
  • zaproponujemy optymalizację istniejącego rozwiązania
  • zaproponujemy możliwe rozwiązania dla automatyzacji procesów magazynowych
  • dostarczymy roboty optymalnie dostosowane do Twoich potrzeb
  • wyposażymy magazyn w niezbędną dodatkową automatykę, linie pakujące i ważące oraz inne elementy nowoczesnego magazynowania
  • przed wdrożeniem możemy wykonać symulację lub przetestować wózek w Państwa magazynie
  • zapewniamy w pełni lokalny serwis posprzedażowy

Połączenie standardowych wózków Linde oraz unikalnej technologii Balyo zapewnia naszym klientom prawdziwą elastyczność i wszechstronność

W naszym portfolio

Porównanie kosztów rozwiązań automatycznych Linde z innymi rozwiązaniami automatycznymi

P-MATIC

Autonomiczny ciągnik P-MATIC od firmy Linde Material Handling transportuje ładunki o masie do 5000 kg bez pomocy operatora.

Dowiedz się więcej

L-Matic

Autonomiczny wózek stertujący L-MATIC od firmy Linde Material Handling umożliwia efektywną obsługę towarów na niskich wysokościach.

Dowiedz się więcej

L-MATIC HD/HD k

Autonomiczne wózki wysokiego podnoszenia L-MATIC HD i L-MATIC HD k firmy Linde zapewniają płynny przepływ materiałów w magazynie z szerokimi korytarzami.

Dowiedz się więcej

L-MATIC AC

Duża przeciwwaga: zautomatyzowany wózek wysokiego podnoszenia L-MATIC AC firmy Linde Material Handling podnosi i transportuje zamknięte palety bez pomocy operatora.

Dowiedz się więcej

K-MATIC

Bezobsługowy i wydajny: Autonomicznie działający wózek wysokiego podnoszenia K-MATIC firmy Linde bezpiecznie i efektywnie transportuje palety w magazynie wysokiego składowania.

Dowiedz się więcej

R-MATIC

Autonomiczny wózek wysokiego składowania R-MATIC składuje i pobiera towary o masie do 1600 kilogramów na wysokości do 11 metrów.

Dowiedz się więcej

C-MATIC

Autonomiczna platforma mobilna C-MATIC od Linde Material Handling samoczynnie transportuje ładunki o masie do 1500 kg.

Dowiedz się więcej

C-MATIC HP

Autonomiczny robot transportowy C-MATIC HP firmy Linde nadaje się idealnie do automatycznego transportu towarów w trybie pracy mieszanej.

Dowiedz się więcej

Prawidłowa nawigacja: jak działają pojazdy AGV

Geonawigacja

Geonawigacja

W geonawigacji (zwanej również nawigacją naturalną) pojazdy AGV są kontrolowane przez system przez system nawigacji laserowej, opierając się jedynie na naturalnej infrastukturze Klienta. Dodatkowe elementy takie jak barierki ochronne lub światła odblaskowe, nie jest konieczna. Pojazdy AGV skanują otoczenie we wszystkich kierunkach za pomocą czujników laserowych. Geonawigacja jest bardzo elastyczna i może być dostosowana do nowych tras i środowisk przy niewielkim wysiłku. Mapowanie otoczenia odbywa się na początku programowania poprzez prosty przejazd robotem przez środowisko robocze, podczas którego robot skanuje całą przestrzeń. Ta metoda umożliwia dodawanie i jazdę po dodatkowych obszarach przy niewielkim wysiłku, co sprawia, że geonawigacja jest wysoce elastyczna i skalowalna. W razie potrzeby inteligentne oprogramowanie sterujące koordynuje trasy i prędkości kilku pojazdów nawigowanych geograficznie. Linde opiera się również na geonawigacji dla swoich autonomicznych pojazdów MATIC.

Wypełnij formularz

Lokalizacja w czasie rzeczywistym

Wózki automatyczne wykorzystują mapę do określenia swojej pozycji w terenie. W tym celu porównują w czasie rzeczywistym mapę odniesienia z otaczającymi je strukturami, które laser nawigacyjny rozpoznaje w danym momencie.

L-MATIC

Dlaczego warto przejść na AGV?

  • Mniej pracowników: dzięki zastosowaniu pojazdów AGV zadania transportowe nieprzynoszące wartości dodanej mogą być obsługiwane automatycznie. Przeciwdziała to niedoborowi wykwalifikowanych pracowników, a także obniża koszty. W przypadku ręcznie sterowanych pojazdów logistycznych wymagany personel odpowiada za około 80% całkowitych kosztów.
  • Ciągły: pojazdy autonomiczne oferują możliwość pracy 24/7. Aby to osiągnąć, przepływy materiałów są optymalizowane w trakcie automatyzacji, co znacznie zwiększa ogólną wydajność obsługi.
  • Niższy poziom błędu: pojazdy AGV zwiększają bezpieczeństwo w ruchu towarów. Rezultatem jest mniejszy wskaźnik błędów i wypadków w magazynie, a tym samym niższe koszty spowodowane uszkodzeniem towarów lub infrastruktury budynku.

Nasze ostatnie realizacje

Gdzie jest przeszkoda, tam jest i droga

Najciekawsze równania to te z wieloma niewiadomymi. Taka sytuacja miała miejsce w rozdziale „Automatyzacja” w katalogu specyfikacji technicznej firmy Franz Veit z branży papierniczej. W jaki sposób można niezawodnie realizować zadania transportowe na produkcji i w magazynie przy nieustannie zmieniających się warunkach ramowych?

Dowiedz się więcej

Tworzenie wartości na pełnych obrotach

W austriackiej firmie HOLTER, specjalizującej się w branży sanitarnej, dwa wózki podnośnikowe L-MATIC firmy Linde wykonują swoje zadania między magazynem a strefą wysyłek. W międzyczasie pracownicy w pełni koncentrują się na swojej rzeczywistej pracy: kompletowaniu zamówień.

Dowiedz się więcej

Nasi Partnerzy

Na tej stronie można pobrać wszystkie opublikowane dotychczas na łamach magazynu „Linde Partner” prezentacje naszych Partnerów biznesowych. Zapoznaj się ze specyfiką poszczególnych firm i zobacz, w jak różnorodnych aplikacjach pracują nasze wózki!

Dowiedz się więcej

Kontakt

Nasi doradcy ds. robotyki czekają na Twoje zapytanie.

agv@linde-mh.pl